Karadeniz Pet

Kuşlarım kavga mı ediyor?

Mareenastark

Yeni Üye
Kuşlarım neredeyse bir buçuk aylıklar ve doğduklarından beri beraberler. Birbirlerine yem falan kusuyorlar ama bazen normalde çıkardıkları sesten daha kısık bir seste öterek seri bir şekilde gagalarıyla yem kusarken yaptıklarını yapıyorlar. Daha dik bir şekilde durup gagalarını açarak bakıyorlar birbirlerine. Sürekli olmuyor ama merak ettim kavga mı ediyorlar? Ayırmalı mıyım yoksa kafesi büyütmem yeterli olur mu?

Ya kuşlarımdan bir tanesi çok sinirli az önce elimi hırpaladı. Sorunu ne olabilir dışkısında problem de yok hasta değil

Sadece bana yapmıyor diğer kuşa da o şekilde yaklaşıyor. Kafes içerisinde birbirlerinin üzerlerine atlıyorlar, sürekli gagasıyla ötekine vurmaya falan çalışıyor yani az önce artış gösterdi bu

Sürekli saldırgan haldeyse bir müddet kafesleri ayırabilirsiniz. Konu başında anlattıklarınız kavga belirtisi değil ama şimdi üstüne atlıyor gagalıyor dediğiniz için ayırın diyorum.

İkisi de erkek ama 1.5 aylıkken kavga etmeye başlarlar mı?

Sürekli saldırgan haldeyse bir müddet kafesleri ayırabilirsiniz. Konu başında anlattıklarınız kavga belirtisi değil ama şimdi üstüne atlıyor gagalıyor dediğiniz için ayırın diyorum.

Evet konuyu açarken bu kadar yoktu ve aslında normal de geliyordu ama şimdi bağırıyorlar falan açıkçası ne yapacağımı şaşırdım :/

Yaptıklarını iyice gözlemleyin oyunsa müdahele etmeyin fakat kavgaysa ve birbirlerine zarar vereceklerini düşünüyorsanız kafesleri ayırın.

Tamam çok teşekkür ediyorum, her ihtimale karşı biraz daha büyük kafes alacağım ve yine birbirlerine zarar verirlerse bir tanesini eski kafese yerleştireceğim..

Baskın olup kafesin sahibi olmaya çalışıyor muhtemelen. Zarar vermiyorlarsa kalsın diyecem ama diğerine yazık, ezik kalacak

Geri