Karadeniz Pet

kuşlarım kızışmışci ???

murataydın

Paylaşımcı Üye
Evt kizismis yumurta iyi bakimla gelir ins

inş hocam . herşeylerine dikakt ediyorum maması vitamını vs . cok az kullanılan bi odada baş başalar . günde bi iki defa rahatsız ediyorum yem sukontrolü icin birde öyle ne alemdeler bi teslik varmı diye inş gelir yavrular. . .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:44 -->-> Daha önceki mesaj 11:44 --

ama dedigim gibi yavruluga hic girmiyor dişi

inş hocam . herşeylerine dikakt ediyorum maması vitamını vs . cok az kullanılan bi odada baş başalar . günde bi iki defa rahatsız ediyorum yem sukontrolü icin birde öyle ne alemdeler bi teslik varmı diye inş gelir yavrular. . .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:44 -->-> Daha önceki mesaj 11:44 --

Sabır en önemli faktör. Sabret biraz. Elbet merak uyanacaktır. Girerler. Eğer girmiyorlarsa belli bir süre yuvalığı çıkar. Sonra tekrar tak. 10 gün mesela.

Uzun süredir beraberlerse ayırma yöntemini deneyebilirsiniz.

Evy kardeşim sabır en önemli faktör yuvalik ile ilgili konular var forumda bakabikirsin

Bence kuşların birbirine ilgisi var. Ayırmasına gerek yok. Yuvalığı çıkarsa yeterli gibi. Çünkü ben aynı şeyi denedim. Dişi daha yuvalığı takarken içine girdi :)

Kuşların hangi yönteme cevap vereceği belli olmuyor.Dediğin gibi ilk önce yuvalık çıkartılarak sonuç almaya çalışılabilir. Olmaz ise ayırılabilir. Benim bir çiftim 6 ay çok iyi anlaşmalarına ve ilgilenmelerine rağmen sonuç alamıyordum bir iki defa ayırdım olmadı 3. defa ayırdığımda sonuç aldım. Dediğim gibi neye ne zaman cevap verecekleri muamma.

Kuşların hangi yönteme cevap vereceği belli olmuyor.Dediğin gibi ilk önce yuvalık çıkartılarak sonuç almaya çalışılabilir. Olmaz ise ayırılabilir. Benim bir çiftim 6 ay çok iyi anlaşmalarına ve ilgilenmelerine rağmen sonuç alamıyordum bir iki defa ayırdım olmadı 3. defa ayırdığımda sonuç aldım. Dediğim gibi neye ne zaman cevap verecekleri muamma.
İyi en azından 3. de başarı sağlanmış. Aynen öyle. Bazen farklı tepkiler verebiliyorlar.

kuşlar 35 gündür felan bendeler. formdada alısmaları 2 ayı bulur diyolar. yavrulugu sökebilirim . bi deneyelim . 19 gün yeterli bi zamandır inş
O zaman kuşları ayırma. Yuvalığı bir müddet çıkar. Önce birbirlerine iyice alışsınlar. Vitamin, mama gibi takviyeleri eksik etme. Daha sonra zaten sen anlarsın hareketlerinden. İşte o zaman yuvalığı takarsın.

kuşlar 35 gündür felan bendeler. formdada alısmaları 2 ayı bulur diyolar. yavrulugu sökebilirim . bi deneyelim . 19 gün yeterli bi zamandır inş

İlk önce [MENTION=13576]Gokhan ERKAN[/MENTION] kardeşimin dediğini yapabilirsin. Ayırma yöntemi uzun süre beraber olan kuşlar için uygulanır genelde.

Son düzenleme:
O zaman kuşları ayırma. Yuvalığı bir müddet çıkar. Önce birbirlerine iyice alışsınlar. Vitamin, mama gibi takviyeleri eksik etme. Daha sonra zaten sen anlarsın hareketlerinden. İşte o zaman yuvalığı takarsın.

İlk önce [MENTION=13576]Gokhan ERKAN[/MENTION] kardeşimin dediğini yapabilirsin. Ayırma yöntemi uzun süre beraber olan kuşlar için uygulanır genelde.

her ikinizide cok teşekkür ederim yuvayı söküyorum .

hocam haftada iki gün mama veriyorum iki günde suyuna damla damlatıyorum
gaga taşı ve mürekkep baligı kemigi de mevcut yelerini hergün kontrol ediyorum .elimden gelen herseyi yapıyorum umarım mükafatını alırım :)

En kısa zamanda müjdeli haberi bekliyoruz.Bereketli üretimler.

her ikinizide cok teşekkür ederim yuvayı söküyorum .

hocam haftada iki gün mama veriyorum iki günde suyuna damla damlatıyorum
gaga taşı ve mürekkep baligı kemigi de mevcut yelerini hergün kontrol ediyorum .elimden gelen herseyi yapıyorum umarım mükafatını alırım :)
İnşallah her şey istediğin gibi olur.

En kısa zamanda müjdeli haberi bekliyoruz.Bereketli üretimler.

İnşallah her şey istediğin gibi olur.

abiler daha öcede tüy dökmeyle alakalı konu acmıstım ama hala düzelmedi . bugun yuvayı sökmüsken kafeside bi mintıka temiizliginden geciriyim dedim .tülünün ici dahil heryer fotodaki gibi tüy dolu . bu normal bi tüy dönemi geciren bi kuşda görülecek birşeymı yoksa bi hastalık mı var :(

[url=http://hizliresim.com/VlDOLy][/URL]

Normal. Bir sorun yok. Kuşlar ölü tüylerini atarlar. Küçük ya da büyük farketmez. O yüzden endişeye gerek yok.

Kizismak mi alev alabilir bunlar :) maşallah çok güzel bakmissiniz Güle güle besleyin ve pek rahatsız etmeyin inşaallah yavrulariniz olur

teşekkürler abi ya. Hasta olmasınlar yeterki . sık sık kaşınıyorlar cunku birde tuy dökülünce korktum .
Ne demek kardeşim. Yardımcı olabildiysek ne mutlu. Eğer spreyin varsa sprey kullan kaşınma için. Yoksa bir tane al. Yaklaşık 20 cm uzaktan spreyleme yap. Kaşıntıları geçer. Bir de banyo yapsınlar. Banyoluk tak istersen.

Geri