Karadeniz Pet

kuşlarım kızışmışmı?

mgulel

Yeni Üye
kuşlarım kızışmış mı? bide ırk ları nedir acaba?

Son düzenleme:
Irklarını bilmem ama ikisi de çok iyi kuşlar. Çok güzeller. Erkek kızışmış ama dişinin biraz daha zamana ihtiyacı var bence.

GögüsIeri şiş gibi sanki hOIIanda gibi geIdi bana

Erkek hazır. Dişinin de 1 aya ihtiyacı var.

kızgınlar nijer ve mama takviyesi yap yakın zamanda yumurta yavruları gorursun

Kızışmışlar dişi her zaman öyle mi duruyor kabarık gibi. Birde kafesteki o ipler neyin nesi onları çıkarın bence kuşlara zarar verebilir.

ipleri çıkardım. bana kızışması için mama tarifi verirmisiniz.

Hergün Düzenli Taze Havuç Verin 1 Aya Kızışır Ve Çiftleşme sağlanır.Havuç Kızıştırıyor Onları.

MAMA Verme Meselesine Gelirsek Haftada Bir Ver Vitamin Takviyesi Yap, Haftada 2 3 Sefer Verirsen Yağlandırırsın.

Yavru Aldığında Haftada 2 3 Sefer Verirsin.

İkisi de kızışmış, İyi forumlar.

kafesten çıkardığınız yuva kılıdır bildiğim kadarıyla kanaryalar için kullanılıyor muhabbet kuşları için yuva talaşı derseniz petshoplarda bulabilirsiniz . kuşlarınız kızışmış bence bu sıcakta nijer vermeyin tüyede sokabilirsiniz hayvanları .. ırkları hakkında ise ben çekoslavak olduklarını düşünüyorum ingiliz kırığına da benzettim ustalar bakarsa daha kesin sonuç alınabilir..

kendi mama tarifim:
etimek 6 adet
cici bebe 4 adet
hazır satılan mama 100gr
tarçın çay kaşığının 1/2 ü kadar
ezilmiş ceviz fıstık fındık çilek kurusu 3 er tane
arı maya bir çay kaşığı
bira mayası çaykaşığının yarısı kadar
keçi boynuzu tozu çay kaşığının 1/4 oranında
kalamar kemiği 1 adet
iyice kurutulmuş yumurta kabuğu bir yumurtadan çıkanın 1/3 ü kadar
hepsini robottan çekiyorum küçük bir kavanoza koyuyorum haftada 2-3 gün belirli aralıklarla çeyrek yumurta ile yaklaşık 4 cm havuç u rendeleyip 2 yaprak naneyi bıçakla iyice küçülterek hazırda bulunan karışımdan 2 çay kaşığı ekliyorum iyice karıştırıp veriyordum kuşlarıma:) az önce tarifini verdiğim mamayı yumurta ve havuç eklemeden dolapta 1-2 ay saklayabilirsiniz her seferinde uğraşmak zorunda da kalmazsınız :)

Geri