Karadeniz Pet

Kuşlarım kızışmışmıdır, Net Resimler çektim :) Bakabilirmisiniz

• Konbuyu başlatan exorandor
  • Başlangıç tarihi
E

exorandor

Guest
Merhaba Dişi kuşu alalı 50 gün oldu, erkek 1 sene civarında bende,

erkek kuşla dişi kuş arada sırada birbirlerini kaşıyolar, bazen kaşırken dişiyle kavga ediyolar sonra kaşınmaya devam ediyorlar..........

dişi kuş elli gündür yuvalığın yanında bile uğramadı....

tavsiyeniz varmı :)

Dişi kuşunuz kesinlikle kızışmış gözüküyor ama erkek kuşunuz için aynı şey geçerli değil gibi gözüküyor,

erkek bu fotolar da tüyde ikisi de kızışmış ama illa olgunlaştı diye hemen yuvaya atlayacak değil. gerekli ortamı hazırladığında zaten yuvaya ilgi gösterecektir.

Yani kuslar tuylerini yeniliyorlar, kapsuller cikar ve tuyler yenilenir.

görüntüye bakılırsa kuşlarınız sabit bir yerde durmuyorlar, kuşlarınız göz hizasından yukarda sabit bir yerde bulunmalı, ayrıca çok fazla rahatsız etmezseniz kuşlar doğal olan yumurtlama sürecine girecektir. benim tek çiftim var 1 sene bekledim daha yeni yumurtladılar.

Kuş un sabit yeri var göz hizasının yukarısında ayrıca ışık olan güzel bir yerde. Kimsede rahatsız etmiyor. Sadece temizlerken rahatsız olurlar

görüntüye bakılırsa kuşlarınız sabit bir yerde durmuyorlar, kuşlarınız göz hizasından yukarda sabit bir yerde bulunmalı, ayrıca çok fazla rahatsız etmezseniz kuşlar doğal olan yumurtlama sürecine girecektir. benim tek çiftim var 1 sene bekledim daha yeni yumurtladılar.

Kuş un sabit yeri var göz hizasının yukarısında ayrıca ışık olan güzel bir yerde. Kimsede rahatsız etmiyor. Sadece temizlerken rahatsız olurlar

o zaman sizden kaynaklanan bişey yok. hayvanlar şuan zaten kızışma sürecindeler haftada 3 gün mama verin az miktarda da nijer verin iyice kızıştıklarında yuvaya ilgi duymaya başlarlardiye düşünüyorum

Son düzenleme:
erkek kuşda bir şey olabilir bir kaç üretimciye sorun yanlış hatırlamıyorsam birisi böyle konu açmıştı başka forumda çeresi maviden mora dönüyordu bir sıkıntı yaşanır mı bilemem bir bakın çeresine morlaşmaya mı başlamış çeresi renk mi değişiyor bu arada kızışmaya başlamış