Karadeniz Pet

Kuşlarım mama, maydanoz vs yemiyor.

messevim

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşlarıma sürekli hazır yem yedirmek istemediğimden dolayı biraz doğal beslemek istiyorum ama doğal olan hiçbirşeyi yemiyorlar. Eski kuşlarım maydanosu çok severlerdi bunlara ne kadar koysam hiç yemiyorlar elma, yumurta beyazı , reyhan vs aklınıza ne gelse veriyorum yemiyorlar.

Geçen mama hazırladım yemliğe koydum akşama kadar aç kaldılar yinede onu yemediler. Dediğim gibi sadece hazır yem yiyorlar. Birde cicibebe yi çok seviyorlar. Diğer yiyecekleri alıştırmayı nasıl başarailirim acaba ?

mamayı nasıl hazırladınız?

Kuslarim dediniz eğer cift bakiyorsaniz mamanin uzerine yem serpip deneyebilirsiniz. Maydnz veriyorsaniz kafese asin belki yerler.

Eger tek bir kus ise alismamis oldugundan olabilir. Eski kusumun yasi buyuk oldugundan bize hic aliskin degildi ve yem harici hicbirsey yemiyordu. Birazdaha hafif yapabilirsin mamayi (havuc,cicibebe,yumurta)

Kuslarim dediniz eğer cift bakiyorsaniz mamanin uzerine yem serpip deneyebilirsiniz. Maydnz veriyorsaniz kafese asin belki yerler.

Eger tek bir kus ise alismamis oldugundan olabilir. Eski kusumun yasi buyuk oldugundan bize hic aliskin degildi ve yem harici hicbirsey yemiyordu. Birazdaha hafif yapabilirsin mamayi (havuc,cicibebe,yumurta)

Evet kuşlar çift. 3-4 Aylıklar. Zaten Maydanozu kafese asarak veriyorum ama yemiyorlar. Havuç ve yumurtayı dediğim gibi yemiyorlar. Acaba cicibebe ile karıştırırsam yerler mi...

kuşlar bebeklıkten mamayla tanısmalı kı ılerleyen zamanlarda yadırgamadan yesınler.yemıyorlarsa ya mama ıle tanısmadılar yada mamanın kıvamını tutturamadınız.

Havuç veya salatalığı tellere bütün olarak takın kemirip tadına bakacaklardır illa ki.

mısır unu katmayın cicibebe ile havucu ve yumurtayı karıştırın yumurta çok az verin. deneyin bi.

Geri