Karadeniz Pet

Kuslarim mama yemiyor

• Konbuyu başlatan Enes Sarifakioglu
  • Başlangıç tarihi
E

Enes Sarifakioglu

Guest
Kuslarima mama yapiyorum ama yemiyorlar ne yapabilirim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:
sürekli mama verin yemeseler bile siz vermeye devam edin bir müddet sonra yemeye başlarlar mamanın üzerine biraz yem sepin ve diğer yemlikleri alarak sadece mamanın olduğu yemliği takın kafese ben böyle alıştırdım

Arkadaslar bugun yediler kac gun arayla vermeliyim verdikten sonra ne zaman almaliyim bide dolapta muhafaza alabilirmiyim

Arkadaslar bugun yediler kac gun arayla vermeliyim verdikten sonra ne zaman almaliyim bide dolapta muhafaza alabilirmiyim

normalde iki günde üç günde bir versen olur ama seninkiler yeni alışma aşamasında hergün ver 4 saat falan dursun sonra alırsın mamada kiler neler yaz sen bi kardeşim sonra nasıl muhafaza edeceğine karar verelim olur mu ?

Tabi haslanmis yumurta rendelenmis havuc bebe biskuvisi petimek birazda yem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:22 --

Ben o zmn ogle veriim aksama dogru alayim

Tabi haslanmis yumurta rendelenmis havuc bebe biskuvisi petimek birazda yem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:22 --

Ben o zmn ogle veriim aksama dogru alayim

biraz çeşidi çoğaltalım mı :) ben yazayım kendi tarifimi sana onu yap daha güzel olur :)

Tmm olur

1- yaptiginiz mamayi kusunuz yemiyosa mamayi yemlige koyduktan sonra hafifce cok hafifce bal suyu ama cok az ve onun ustunede yem attin birraz yemleri yerken mamaminin tadina bakar hosuna gider bal sayesinde ve yer mamamsini ben boyle yapiyorum ve oluyo

bu benim yontemimim bayagi ise yariyoooo

Benimkiler yiyor ama

etimek
mısır unu
pirinç unu
normal ekmek içi
irmik
eti cicibebe
nijer
yukarıdakileri toz haline getir kardeşim robotta kapalı hava almayacak bi kaba koy dolabın sıfır derece bölmesi varsa oraya koy yoksa eğer alt bölümün en üst rafına koy 1 ay rahatlıkla bekler bişey olmaz ben öyle yapıyorum
haşlanmış yumurta ( kabuğunuda iyice ezip kuşların yiyeceği şekle getirip mamaya katıyoruz)
havuç (ayrı bi kaba rendele suyunu sık iyice mama küflenmesin lapa lapa olmasın)
brokoli ( aynı şekilde suyu sıkılacak)
portakal kabuğu
bu dördünü o dolapta sakladığın karışıma mama yaparken katarsın hepsine katma ama
KOLAY GELSİİİİNNNN :)

Hepsi varda asamali anlatirsan daha iyi olur.
Anlamdimda

Geri