petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuslarim mama yemiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Enes Sarifakioglu tarafından 4 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Enes Sarifakioglu
    Gizli

Kuslarima mama yapiyorum ama yemiyorlar ne yapabilirim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#1 Enes Sarifakioglu, 4 Mart 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Mart 2014
  2. Şerafettin SARI
    Gizli

sürekli mama verin yemeseler bile siz vermeye devam edin bir müddet sonra yemeye başlarlar mamanın üzerine biraz yem sepin ve diğer yemlikleri alarak sadece mamanın olduğu yemliği takın kafese ben böyle alıştırdım

3. Kadir SEZGİN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ilk başlarda yemeyebilirler ama illaki gidip tadına bakacaklar çünkü çok meraklılar :D

4. Enes Sarifakioglu
    Gizli

Arkadaslar bugun yediler kac gun arayla vermeliyim verdikten sonra ne zaman almaliyim bide dolapta muhafaza alabilirmiyim

5. ismail baktır
    Gizli

normalde iki günde üç günde bir versen olur ama seninkiler yeni alışma aşamasında hergün ver 4 saat falan dursun sonra alırsın mamada kiler neler yaz sen bi kardeşim sonra nasıl muhafaza edeceğine karar verelim olur mu ?

6. Enes Sarifakioglu
    Gizli

Tabi haslanmis yumurta rendelenmis havuc bebe biskuvisi petimek birazda yem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 22:22 --

Ben o zmn ogle veriim aksama dogru alayim

7. ismail baktır
    Gizli

biraz çeşidi çoğaltalım mı :) ben yazayım kendi tarifimi sana onu yap daha güzel olur :)

8. Enes Sarifakioglu
    Gizli

Tmm olur

9. 34dilan34
    Gizli

34dilan34 Guest

1- yaptiginiz mamayi kusunuz yemiyosa mamayi yemlige koyduktan sonra hafifce cok hafifce bal suyu ama cok az ve onun ustunede yem attin birraz yemleri yerken mamaminin tadina bakar hosuna gider bal sayesinde ve yer mamamsini ben boyle yapiyorum ve oluyo

bu benim yontemimim bayagi ise yariyoooo

10. Enes Sarifakioglu
    Gizli

Benimkiler yiyor ama

11. ismail baktır
    Gizli

etimek
    mısır unu
    pirinç unu
    normal ekmek içi
    irmik
    eti cicibebe
    nijer
    yukarıdakileri toz haline getir kardeşim robotta kapalı hava almayacak bi kaba koy dolabın sıfır derece bölmesi varsa oraya koy yoksa eğer alt bölümün en üst rafına koy 1 ay rahatlıkla bekler bişey olmaz ben öyle yapıyorum
    haşlanmış yumurta ( kabuğunuda iyice ezip kuşların yiyeceği şekle getirip mamaya katıyoruz)
    havuç (ayrı bi kaba rendele suyunu sık iyice mama küflenmesin lapa lapa olmasın)
    brokoli ( aynı şekilde suyu sıkılacak)
    portakal kabuğu
    bu dördünü o dolapta sakladığın karışıma mama yaparken katarsın hepsine katma ama
    KOLAY GELSİİİİNNNN :)

12. Enes Sarifakioglu
    Gizli

Hepsi varda asamali anlatirsan daha iyi olur.
    Anlamdimda

Sayfayı Paylaş