Karadeniz Pet

Kuşlarım Nasıl?

• Konbuyu başlatan kozanet999
  • Başlangıç tarihi
K

kozanet999

Guest
1 hafta oldu alalı kuşçudan erkek dişi istedim bunlar doğru mu acaba yaşı ve cinsiyeti bide sağlıklı gözüküyorlar mı? Çok korkuyolar elimi yavaşca sokuyorum yarım saat bekliyorum nerdeyse kımıldamadan kuşlar kafesin altında duruyor gelmiyorlar nasıl alıştırıbilirim kendime :s Bir de hep beraber bi isim koyalım diyorum ne dersiniz sizce ne olsun :)
kq1n9.jpg

kq2pj.jpg

Yeni Resim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşım öncelikle hayırlı olsun. Bu fotoğrafta ikiside dişi gibi duruyor daha başka fotolar yuklersen daha yardimci oluruz. Vede soldaki yeşil olan 2-3aylik sağ taraftaki ondan biraz daha büyük. Bu kuşların alışması zor onlar birbirleriyle ilgilenip seninle ilgilenmezler.

yavru değilse zor alışırlar bende 1 erkek 1 dişi var
erkek yavruyken almıştık şimdi kafeste bile durmuyor sürekle benle geziyor elimle tutuyorum onu ısırmıyor bile bırakacağımı biliyor kafesten çıkmak istediğini anladığım zaman tele parmağı götürüyorum gelip parmağımı gagasıyla dokunuyor ben de kafes kapağını açıyorum bunun gibi birçok şey öğrendi.
dişi ise 1 yaşına yakın aldık yanından geçsem korkuyordu 2 yaşına geldi hala aynı :(

alışmasına alışırlar ama çok samimi olmuyorlar yavru gibisi yok diyebilirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende anlamadım birbirlerinin kafasını kaşıyorlar sık olmamakla birlikte öpüşüyorlar :) bana Yeşil erkek Sarı olan dişi demişti kuşçu

banada ikiside dişi gibi geldi.. Yeşil başlı basına bir dişi zaten.. Flassız bir şekilde yakından bir daha çekip ekleme yapar mısınız..?

hakan yavru olmasada alışan kuş cok tek kaldıklarında senden başka dostları yoktur elinde sonunda alışır bizim kuşu 1 1.5 yaşında aldım omzumda gıtmıyordu

Şimdi tekrar baktım soldaki yeşil kesin disi. Sarı da dişi gibi duruyor bir fotoğraf daha koyarsan iyi olur

doğrudur Kutluay tek kalmadığı için alışamıyor bana.

Ekledim yeni resimi hadi ben bilmiorum bu kuşçularda mı bilmio cinsiyeti :)

Çift olarak alıştırma zordur. Tek tek alıştırma esastır.

İkisinde dişi kardeşim yalniz ikinci fotoda soldakinin erkek olması durumu olabilir pembe gordum

arkadaşım kuşların ikisi fotaya bakılıırsa dişi

biri erkek göğsü tamamen yeşil olan=yanağındaki mavilikten anlayabiliriz
diğeri kız göğüsünde hafif sarı olan =yanağında mavilik filan yok

inşallah yardımcı olabilmişimdir :)
görsellerden muhabbet kuşlarının cinsiyeti nasıl anlaşılırdan bakabilirsiniz

Döşü sarı olan erkek. Kuşlar çok güzel maaşallah.

Geri