petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım ne zaman çiftleşir ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burçin tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Burçin

Burçin Guest

Merhabalar,yaklaşık 5-6 ay önce erkek kuşuma eş almıştım.Ancak hala çiftleşmediler.
    Birbirleriyle anlaşmıyor mu derseniz,bugüne kadar hiç birbirine zarar verecek şekilde kavgaları olmadı.Sadece ufak tefek itişmeler olmuştu.O da erkek kuşum,dişi kuşu rahat bırakmadığı için dişi kuş erkeği yanında istemediğinden.Bunların dışında her zaman birlikteler.Birbirlerini kaşıyorlar,öpüşüyorlar,kur yapıyorlar.Kafesten saldığım zaman hiç ayrı kalamıyorlar,o neredeyse ötekide hep orada oluyor :) ilk defa çift baktığım için ne zaman çiftleşirler diye merak ediyorum.

Son haftalarda birbirleriyle çok vakit geçiriyorlar.Durmadan yan yanalar,öpüşüyorlar.Sanıyorum ki zamanı geldi.Sizce yuvalık almalı mıyım ?

İşte bunlarda benim canlarım :p

2. emreborucu

emreborucu New Member

Beğenileri:
    0
    bence yuvalık alıp ve takın. yalnız dişi kuşunuz kızışmamış henüz ceresi kahverengiye döndügünde kızışmış olacak. yuvalık takarsanız teşvik etmiş olursunuz. iyi anlaşıyorlarsa az daha sabır ile olacaktır diye düşünüyorum

3. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    yuvalık takmalısınız geç bile kalmışsınız bence :)

4. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    yuvalığı takmalısınız anlattıklarınıza göre eş tutmuşlar erkek kızışmış fakat dişi kızışmamış hazır olduklarında çiftleşeceklerdir Nijer tohumu ile dişiyi kızıştırabilirsiniz

5. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba, dişi kuşunuz kızışmamış gözüküyor mama vermeniz gerek ayrıca yuvalık takın ki alışsınlar yuvalığa ve çiftleşmeye teşvik olsun. Kuşlarınızı da çok salmayın kafesten yuvalığa ve birbirlerine ilgi duysunlar dışarıda kopukluk olur aralarında. Naçizane fikirlerim böyle.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

6. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Erkeğiniz hazır dişinin biraz zamanı var ama yuvalığı takın alışsınlar.

7. Burçin

Burçin Guest

Teşekkür ederim hepinize.En kısa zamanda yuvalık alacağım.
    Bu arada kızışmaları yaş ile alakası var mı ? dişi kuşum erkekten büyük olduğu için merak ettim.Bu arada yaş konusunu açmışken,kuşlarım kaç yaşında ? ben sadece 1 yaşında olduklarını tahmin edebiliyorum.:)

8. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Erkekler biraz daha erken Kızışmaya başlar dişilerin ise daha geç oluyor. Erkek kuşunuzun gözünde halka oluşmaya başlamış 8-10 aylık bence dişi de 6 aylık civarı halka yok gibi resimlerde gördüğüm kadarıyla.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

9. Samet Çağlar

Bence yuvalık için geç bile kalmışsınız, ben çiftimi attım kafese 1 hafta sonra taktım yuvalığı 1 aydır erkek girip çıkıyordu 3-4 gündür de dişi sürekli içeride bakalım bekliyoruz :)

Sayfayı Paylaş