Karadeniz Pet

Kuşlarım ne zaman çiftleşir ?

• Konbuyu başlatan Burçin
  • Başlangıç tarihi
B

Burçin

Guest
Merhabalar,yaklaşık 5-6 ay önce erkek kuşuma eş almıştım.Ancak hala çiftleşmediler.
Birbirleriyle anlaşmıyor mu derseniz,bugüne kadar hiç birbirine zarar verecek şekilde kavgaları olmadı.Sadece ufak tefek itişmeler olmuştu.O da erkek kuşum,dişi kuşu rahat bırakmadığı için dişi kuş erkeği yanında istemediğinden.Bunların dışında her zaman birlikteler.Birbirlerini kaşıyorlar,öpüşüyorlar,kur yapıyorlar.Kafesten saldığım zaman hiç ayrı kalamıyorlar,o neredeyse ötekide hep orada oluyor :) ilk defa çift baktığım için ne zaman çiftleşirler diye merak ediyorum.

Son haftalarda birbirleriyle çok vakit geçiriyorlar.Durmadan yan yanalar,öpüşüyorlar.Sanıyorum ki zamanı geldi.Sizce yuvalık almalı mıyım ?

İşte bunlarda benim canlarım :p

bence yuvalık alıp ve takın. yalnız dişi kuşunuz kızışmamış henüz ceresi kahverengiye döndügünde kızışmış olacak. yuvalık takarsanız teşvik etmiş olursunuz. iyi anlaşıyorlarsa az daha sabır ile olacaktır diye düşünüyorum

yuvalığı takmalısınız anlattıklarınıza göre eş tutmuşlar erkek kızışmış fakat dişi kızışmamış hazır olduklarında çiftleşeceklerdir Nijer tohumu ile dişiyi kızıştırabilirsiniz

Merhaba, dişi kuşunuz kızışmamış gözüküyor mama vermeniz gerek ayrıca yuvalık takın ki alışsınlar yuvalığa ve çiftleşmeye teşvik olsun. Kuşlarınızı da çok salmayın kafesten yuvalığa ve birbirlerine ilgi duysunlar dışarıda kopukluk olur aralarında. Naçizane fikirlerim böyle.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Erkeğiniz hazır dişinin biraz zamanı var ama yuvalığı takın alışsınlar.

bence yuvalık alıp ve takın. yalnız dişi kuşunuz kızışmamış henüz ceresi kahverengiye döndügünde kızışmış olacak. yuvalık takarsanız teşvik etmiş olursunuz. iyi anlaşıyorlarsa az daha sabır ile olacaktır diye düşünüyorum

yuvalık takmalısınız geç bile kalmışsınız bence :)

yuvalığı takmalısınız anlattıklarınıza göre eş tutmuşlar erkek kızışmış fakat dişi kızışmamış hazır olduklarında çiftleşeceklerdir Nijer tohumu ile dişiyi kızıştırabilirsiniz

Merhaba, dişi kuşunuz kızışmamış gözüküyor mama vermeniz gerek ayrıca yuvalık takın ki alışsınlar yuvalığa ve çiftleşmeye teşvik olsun. Kuşlarınızı da çok salmayın kafesten yuvalığa ve birbirlerine ilgi duysunlar dışarıda kopukluk olur aralarında. Naçizane fikirlerim böyle.

Erkeğiniz hazır dişinin biraz zamanı var ama yuvalığı takın alışsınlar.

Teşekkür ederim hepinize.En kısa zamanda yuvalık alacağım.
Bu arada kızışmaları yaş ile alakası var mı ? dişi kuşum erkekten büyük olduğu için merak ettim.Bu arada yaş konusunu açmışken,kuşlarım kaç yaşında ? ben sadece 1 yaşında olduklarını tahmin edebiliyorum.:)

Erkekler biraz daha erken Kızışmaya başlar dişilerin ise daha geç oluyor. Erkek kuşunuzun gözünde halka oluşmaya başlamış 8-10 aylık bence dişi de 6 aylık civarı halka yok gibi resimlerde gördüğüm kadarıyla.

Bence yuvalık için geç bile kalmışsınız, ben çiftimi attım kafese 1 hafta sonra taktım yuvalığı 1 aydır erkek girip çıkıyordu 3-4 gündür de dişi sürekli içeride bakalım bekliyoruz :)

Geri