Karadeniz Pet

kuşlarım neden altlarına koyduğum gazeteyi yiyor

Limon&Fıstık

Meraklı Üye
Kuşlarım neden altlarına koyduğum gazeteyi kemiriyor Gaga taşı var kalamar kemiği var ama gidiyorlar gazete kemiriyorlar birde kuşlarıma her gün mama vermemin bir zararı olur mu

Altına beyaz kağıt serin gazete yerine, mamayıda haftada 2 gün vermeniz yeterli.

fazla mama şişmanlatır ve buda kuşların ucma ve çiftleşmesinde sıkıntı yaratır

Fazla mama kuşların tüye girmesine neden oluyor diye biliyorum. Gazeteyi bizimki de kemiriyor ara ara mineral taşı ve kalamar kemiği olmasına rağmen. Oyun yapıyor sanırım kemirip atıyor çünkü.

fazla mama şişmanlatır ve buda kuşların ucma ve çiftleşmesinde sıkıntı yaratır

Anladım bunu öğrenmem iyi oldu tsk ederim haftada 2 vermem yeterli mi o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:08 -->-> Daha önceki mesaj 12:06 --

Fazla mama kuşların tüye girmesine neden oluyor diye biliyorum. Gazeteyi bizimki de kemiriyor ara ara mineral taşı ve kalamar kemiği olmasına rağmen. Oyun yapıyor sanırım kemirip atıyor çünkü.

Tamam o zaman haftada 2 versem yeterli mi beni gazete parçalarını bulamıyorum malesef

Gazeteyi yediklerini sanmıyorum koparıp atıyorlar renkli olduğundan ilği çekiyor.

ben a4 kağıdı kullanıyorum yani beyaz kağıt onu da kemiriyorlar. buna çözüm yok sanırım. gerçi bizimkilerin kemirmediği şey yok. klima hortumu duvarın boyası tahta cam kapı çerçeve. televizyonun üstünde kafam kadar delikler oluştu. doğalarında var ve yapacak bir şey yok :)

ben a4 kağıdı kullanıyorum yani beyaz kağıt onu da kemiriyorlar. buna çözüm yok sanırım. gerçi bizimkilerin kemirmediği şey yok. klima hortumu duvarın boyası tahta cam kapı çerçeve. televizyonun üstünde kafam kadar delikler oluştu. doğalarında var ve yapacak bir şey yok :)

A4 kağıdını demeyeceğim inşallah onu kemirmezler peki kemirmenin zararı var mı

Sizlere muhteşem bir önerim var :)

Altına ister gazete ister a4 koyun kafesin tabanına ızgara koyup onun altına koyduğunuz müddetçe hiçbir sıkıntı olmaz :)

artık ne gazete nede beyaz kağıt koyuyorum ızgara koyuyorum evde batmıyor :)

Altına ister gazete ister a4 koyun kafesin tabanına ızgara koyup onun altına koyduğunuz müddetçe hiçbir sıkıntı olmaz :)

Muhammet bey öneriniz için tsk ederim ama onu nasıl ve Nerede yaptırabilirim onu düşünüyorum aslında ızgara var altında ama altliklarin altında kalıyor ya onu sokecem yada oranın ölçülerine göre bir ızgara yaptıracak yer bulacam

O da pek cozum olmuyor Muhabbet bey, kus istedikten sonra ne yapip edip o gazeye izgaranin ustunden ulasiyor, bknz: benim kusum. :) nasil yapiyor bilmiyorum ama kafesin kenar kismindaki gazeteleri kemiriyor izgaranin arasindan.

O da pek cozum olmuyor Muhabbet bey, kus istedikten sonra ne yapip edip o gazeye izgaranin ustunden ulasiyor, bknz: benim kusum. :) nasil yapiyor bilmiyorum ama kafesin kenar kismindaki gazeteleri kemiriyor izgaranin arasindan.

gazete ve beyaz kağıt koymayın bir zararı olmaz

Geri