Karadeniz Pet

Kuşlarim neden ciftlesmiyor

Öncelikle merhaba benim cift kuslarim var erkek kuş çok kızısti nijer falan veriyorum disi ondan daha çok kızişık çok opusuyorlar birbirlerine hep yem kusuyorlar ama bi yuvalıga girmiyorlar. Dün dişi kuyruğunu ve poposunu havaya kalırdi ama erkek arkasina gecmedi normalde hep disinin kuyrugunu kaldirmaya calisir ama niye ciflesmiyor yuvalik ve dişiyi ayni gun. Aldim ikisinide 2 hafta önce aldim

Dişi 1 yasinda ceresi koyu kave rengi
Erkek 10 aylik ceresi kop koyu mavi

Dişi hic erkeğe vurmuyor nolur yardim neden ciftlesmiyorlar

Son düzenleme:
Bu iş için 2 hafta kısa bir süre
biraz daha sabret anlasiyorlar ise
sıkıntı yok demektir

2 hafta içinde bu kadar olumlu gelişme olduysa mutlu sona az kalmış demektir. Sabırlı olup kuşların kendilerini hazır hissettikleri zamanı bekleyin. Gerisi gelecektir.

Ciftlesmemelerinin nedenleri bunlar ;

1. 2 metre yuksek yere asin ( bu tecrubelerime gore onemli guvende hissetmeliler)
2. Genis bir kafesleri olmali ( geniş kafesm = mutlu ciftler)
3. Akilli yemlik takin , geceleri isigi yakmadan sulari degistirin ( en uyuz olduklari seydir kocaman bir elin icecekleri suya mudahale etmesi sövüyordur bile dişi )
4. Sabirli olun ( 1 aydada ciftlesirler 1 yildada bu sure yukarida ilk 3 madeye gore degisir )

Benim onerim yuvalik genis olsun gunluk 1 saat ciftlesen kuslarin sesini dinletin olumlu etkileri var . Nijer fazla atmayin tuye girer tuye giren erkek ciftlesebilir ama tuye giren dişi asla erkegi yanina yaklastirmaz cok cinli oluyorlar disiler tuye girdiklerinde .

Izin odada olup olmamaniz onemli degil rahatsiz etmeyin yeter onlara slow muzikler dinletin hoslarina gider ve aşka gelirler ,yeşillik verin gunde 1 kere , nijeri ise hftada 1 kere oel uemlige 1 cay kaşığı koyun yeter.

Son düzenleme:
Geri