Karadeniz Pet

Kuşlarım sizce kaç aylık ve kaç aya yumurtlayabilirler?

• Konbuyu başlatan heartless14
  • Başlangıç tarihi
H

heartless14

Guest
Merhaba arkadaşlar kuşları 15 gün önce aldım aldığım kişi yavaş yavruluktan erişkinliğe geçiyorlar demişti tüy dökümünden çıkmışlardı 5 gün önce tüylerini tamamladılar. 3 günde bir mama ve günlük vitaminli su veriyorum. Birbirlerine baya alışkınlar öpüşüp erkek ara sıra dişiye kusuyor. Resimler tam net olmayabilir ilerki günlerde daha net fotolar koymaya çalışacam.
Kuşlarım sizce kaç aylık ve kaç aya yumurtlayabilirler? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
lYr5Zg.jpg

8n2Rok.jpg

kuşlarınız cok güzel ya maşalllah yavruları olursa ileride bir tane isterim ..

Yorumlarınız için teşekkürler yani ilk yumurtalar 3 aya gelecekse şimdiden yuvalık takmaya gerek yok sanırım.

yuvalığı tak derim ,girip çıkma alıştırmalarına başlasınlar

Kuşlar durmadan kafalarını aşağı yukarı sallayıp sonra öpüşüyorlar eşmi tutuyorlarki??

Yorumlarınız için teşekkürler yani ilk yumurtalar 3 aya gelecekse şimdiden yuvalık takmaya gerek yok sanırım.

Renkler güzel. Erkeğin ceresi mavimi mormu. Ayrıca erkekte tüy değiştirdimi eminmisiniz.

Tüyden çıkalı 15 gün felan oldu cere renginidaha yakından foto çekmeye çalıştım.
1PvvBN.jpg

p4zzVo.jpg

Kuşlar durmadan kafalarını aşağı yukarı sallayıp sonra öpüşüyorlar eşmi tutuyorlarki??

bu eş tuttuklarının garantisidir. çok değil bikaç aydaha lazım kuşlara. önemli olan dişiyi iyi kızıştırman bunun için azar azar nijer veya havuçu eksik etme.
kuşların kafasındanda tüy çıktımı borucuklar içinde?

Evet o boru gibi tüyler çıkalı 15 gün felan oldu her yemliğe yem koyuşumda 1 çay kaşığı nijer 1 çay kaşığı darı 1 çay kaşığıda yulaf vermekteyim ayrıca 3 günde bir etimek havuç ve bıldırcın yumurtalı mama veriyorum. Dişi erkeğe oranla daha kızgın gibi durmadan erkeğin yanına gidip öpüşmeye zorluyor :)

Kuslar max 4 aylik 1 ay sonra yuvayi takarsaniz daha iyi olur.

Maşallah kuşlar güzel ve sağlıklı. Çiftleşme zamanlarına en az 4 ay daha veriyorum ben :) Erkek daha erken hazır olur ama dişi için bekleyeceksin biraz. Yuvalık takmanı bende tavsiye ederim alışırlar şimdiden.

Tam ne zaman cifleseceklerini bilemeyiz kuş vardır eve getiririsin 1 haftada ciftleşir kuş vardır 1 senede ciftleşmez.Sen yuvalıgı tak gerekli bakımını yap ve sabırla bekle gerisi onlara kalmış birşey.

erkek dahi kızışmamış gibi dişikızışmaya başlamış bence erkeğin birazdaha vakti var.

güzel kuşlar yuvalık takın yakında ilgi gösterirler

Geri