petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım sizce kaç aylık ve kaç aya yumurtlayabilirler?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve heartless14 tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. heartless14

Merhaba arkadaşlar kuşları 15 gün önce aldım aldığım kişi yavaş yavruluktan erişkinliğe geçiyorlar demişti tüy dökümünden çıkmışlardı 5 gün önce tüylerini tamamladılar. 3 günde bir mama ve günlük vitaminli su veriyorum. Birbirlerine baya alışkınlar öpüşüp erkek ara sıra dişiye kusuyor. Resimler tam net olmayabilir ilerki günlerde daha net fotolar koymaya çalışacam.
    Kuşlarım sizce kaç aylık ve kaç aya yumurtlayabilirler? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

2. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    max 4 aylık ve 3 ay sonra genclik dönemleri başlar

3. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    kuşlarınız cok güzel ya maşalllah yavruları olursa ileride bir tane isterim ..

4. heartless14

Yorumlarınız için teşekkürler yani ilk yumurtalar 3 aya gelecekse şimdiden yuvalık takmaya gerek yok sanırım.

5. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    yuvalığı tak derim ,girip çıkma alıştırmalarına başlasınlar

6. heartless14

Kuşlar durmadan kafalarını aşağı yukarı sallayıp sonra öpüşüyorlar eşmi tutuyorlarki??

7. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Renkler güzel. Erkeğin ceresi mavimi mormu. Ayrıca erkekte tüy değiştirdimi eminmisiniz.

8. heartless14

Tüyden çıkalı 15 gün felan oldu cere renginidaha yakından foto çekmeye çalıştım.

9. hollanda

hollanda New Member

Beğenileri:
    0
    bu eş tuttuklarının garantisidir. çok değil bikaç aydaha lazım kuşlara. önemli olan dişiyi iyi kızıştırman bunun için azar azar nijer veya havuçu eksik etme.
    kuşların kafasındanda tüy çıktımı borucuklar içinde?

10. heartless14

Evet o boru gibi tüyler çıkalı 15 gün felan oldu her yemliğe yem koyuşumda 1 çay kaşığı nijer 1 çay kaşığı darı 1 çay kaşığıda yulaf vermekteyim ayrıca 3 günde bir etimek havuç ve bıldırcın yumurtalı mama veriyorum. Dişi erkeğe oranla daha kızgın gibi durmadan erkeğin yanına gidip öpüşmeye zorluyor :)

11. Bahattin GENÇ

Kuslar max 4 aylik 1 ay sonra yuvayi takarsaniz daha iyi olur.

12. gkn

gkn Guest

Maşallah kuşlar güzel ve sağlıklı. Çiftleşme zamanlarına en az 4 ay daha veriyorum ben :) Erkek daha erken hazır olur ama dişi için bekleyeceksin biraz. Yuvalık takmanı bende tavsiye ederim alışırlar şimdiden.

13. İsmail GÜLPINAR

Beğenileri:
    0
    Tam ne zaman cifleseceklerini bilemeyiz kuş vardır eve getiririsin 1 haftada ciftleşir kuş vardır 1 senede ciftleşmez.Sen yuvalıgı tak gerekli bakımını yap ve sabırla bekle gerisi onlara kalmış birşey.

14. Büşra Özkara

Büşra Özkara New Member

Beğenileri:
    0
    erkek dahi kızışmamış gibi dişikızışmaya başlamış bence erkeğin birazdaha vakti var.

15. Ahmet TOPRAK

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    güzel kuşlar yuvalık takın yakında ilgi gösterirler

Sayfayı Paylaş