Karadeniz Pet

4004 found error

burakovski

Yeni Üye
.

Son düzenleme:
Yuvalık da talaş yoksa da atabilir bu konuda tecrübe edindim, yuvalığı çok açıp kapatıyorsanız da atabilir bu da herkesin bildiği bir gerçek. İhtimaller bunlar şimdilik. Bunları bir daha gözden geçirin ve sonrasında değiştirmeyi düşünün.
Hayırlı, sağlıklı üretimler.

Arkadaşlar 1 çift muhabbet kuşum var neredeyse 1 yıl önce yumurtladılar bende yuvalığını fln hazırladım 2 hafta kadar sonra yumurtaları attılar ilk kuluçka olduğu için normal dediler.yeniden yumurtladyp yine attılar ve bu olay 5 6 kere devam etti.kuşlarım hala yumurtluyor ama ben artık yuvalığı kaldırdım.sizce dişiyi değiştirmelimiyim çünkü hep o atıyor.....:(

Çiftinizin kaldığı ortam strese sokmuş olabilir kafes düzeni,folluk, çiftler arasında olan anlaşmamazlık felan onlarca etkeni var
Çiftinizi ayırmayı deneyin.

Yumurtalara doluluk kontrolü yaptınız mı ? Bazı dişiler boş yumurtayı atıyor. Bir de hepsini aynı gün mü atıyor yoksa birkaç güne mi yayıyor ?

Yuvalık da talaş yoksa da atabilir bu konuda tecrübe edindim, yuvalığı çok açıp kapatıyorsanız da atabilir bu da herkesin bildiği bir gerçek. İhtimaller bunlar şimdilik. Bunları bir daha gözden geçirin ve sonrasında değiştirmeyi düşünün.
Hayırlı, sağlıklı üretimler.
öncelikle cevap verdiğiniz için teşekürler talaşda var aslında yani kafesimde gerekli olan herşey mevcut neden olduğunu bir anlasam

Yumurtalara doluluk kontrolü yaptınız mı ? Bazı dişiler boş yumurtayı atıyor. Bir de hepsini aynı gün mü atıyor yoksa birkaç güne mi yayıyor ?
genelde 6 ila 7 yumurta olduktan sonra atıyor.yumurtalarda dolu aslında.öncelikle yuvalığın içinden cok fazla ses geliyor sonra hepsini ard arda atıyor

Çiftinizin kaldığı ortam strese sokmuş olabilir kafes düzeni,folluk, çiftler arasında olan anlaşmamazlık felan onlarca etkeni var
Çiftinizi ayırmayı deneyin.[
Çiftinizi ayırmayı deneyin.
erkeğim daha 1 yaşında ama dişim biraz yaşlı.hiç çiftleşirlerkende görmedim acaba ben evde yokken çiftleşiyorlarmıdır yada dişi erkek olmadanda yumurtlarmı

Bu disi yavru mu yetişkin mi acaba?

Ekli dosyalar

• 20180202_194040.jpg
    20180202_194040.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 27
Dişi ya stresli yada yuvalıkta parazit var. Bir ihtimal de eğer çevrede kuş dışında evcil hayvan varsa ve ona dokunduktan sonra yuvalığa veya yumurtalara elliyorsanız ondan da olabilir. Küçük bir ihtimal de eğer aşırı kuvvetli besliyorsanız tekrar yumurtlamak için yapıyordur.

Dişi ya stresli yada yuvalıkta parazit var. Bir ihtimal de eğer çevrede kuş dışında evcil hayvan varsa ve ona dokunduktan sonra yuvalığa veya yumurtalara elliyorsanız ondan da olabilir. Küçük bir ihtimal de eğer aşırı kuvvetli besliyorsanız tekrar yumurtlamak için yapıyordur.
yuvalıkta parazit yok başka evcil hayvanımda yok stres olsa neden sürekli yumurtlasın öyle ahım şahımda beslemiyorum nede olduğnu bir türlü anlamadım

Ben ihtimalleri söyledim kesin nedenini uzaktan bilmem imkansız sonuçta. Şuan durum ne ? 1 ay kadat önce sormuştunuz.

Ben ihtimalleri söyledim kesin nedenini uzaktan bilmem imkansız sonuçta. Şuan durum ne ? 1 ay kadat önce sormuştunuz.
evet 1 aydır yumurtlamıyordu ama inanmazsınız az önce kafein dibinde birşeyler yapıyordu baktığımda ise yine yumurtlamış.sanırım benim bu dişiden yavru almam zor hediye olduğu için değiştirememde yumurtlamasını durdurmak için ne yapabilirim.

Kafesin dibine mi yumurtlamış yoksa folluğa yumurtlayıp da yine yere mi atmış ?

Arkadaşım sana açık açık anlatayım.kuşlarında problem Yok tıkır tıkır çalışıyorlar problem ya evdeki bireylerde yada ortamda nasıl diyeceksin kuşlar yuva hazırlığı yaptığı zaman fazla rahatsız edilmez ele alınmaz kafese el sokulmaz yem elden yedirilmez sadece uzaktan izlenir.kısacası sevecem diye kuşları rahatsız etmeyin 2.nokta bulunduğu odanın ısısı 20 derece civarında olması lazım sessiz olması lazım insanların fazla girip çıkmadığı bir yer olması lazım özellikle akşam 8 ile sabah 7 arasında o odada ışık gürültü olmaması Laz’ım muhabbet kuşları uykularının %80 nini gece alırlar gün içinde ort 12 saat uykuya ihtiyaç duyarlar sıra geldi beslenme sularını max 2 günde 1 değiş yemlerini 2 günde 1 kontrol et.yumurta varken 3 günde 1 defa sadece yumurta+peti börn bisküvi karışımı yap ver.civciv yumurtadan çıktıysa bu işlemi hergün yapman lazım.kafeste gaga taşı ve kalamar kemiği kesinlikle olsun kuş kumunuda unutma iyi günler dilerim saygılarımla

Arkadaşım sana açık açık anlatayım.kuşlarında problem Yok tıkır tıkır çalışıyorlar problem ya evdeki bireylerde yada ortamda nasıl diyeceksin kuşlar yuva hazırlığı yaptığı zaman fazla rahatsız edilmez ele alınmaz kafese el sokulmaz yem elden yedirilmez sadece uzaktan izlenir.kısacası sevecem diye kuşları rahatsız etmeyin 2.nokta bulunduğu odanın ısısı 20 derece civarında olması lazım sessiz olması lazım insanların fazla girip çıkmadığı bir yer olması lazım özellikle akşam 8 ile sabah 7 arasında o odada ışık gürültü olmaması Laz’ım muhabbet kuşları uykularının %80 nini gece alırlar gün içinde ort 12 saat uykuya ihtiyaç duyarlar sıra geldi beslenme sularını max 2 günde 1 değiş yemlerini 2 günde 1 kontrol et.yumurta varken 3 günde 1 defa sadece yumurta+peti börn bisküvi karışımı yap ver.civciv yumurtadan çıktıysa bu işlemi hergün yapman lazım.kafeste gaga taşı ve kalamar kemiği kesinlikle olsun kuş kumunuda unutma iyi günler dilerim saygılarımla
öncelikle cevap verip yardımcı olduğunuz için çok teşekür ederim.dediğiniz gibi evde biraz gürültü var sanırım sebebi bu. ama benim kuşlarım 4 5 kere yumurtaları attı alışkanlık yapmışmıdır.çünkü kim sorsam dişiden sana hayır gelmez değiştir diyor

Muhabbet kuşları stresten kurtulamadığı ve kendini ve yumurtalarını güvende hissetmediği sürece aynı eyleme devam edecektir.

Fazla girilip çıkılmayan oda sıcaklığı ve nem değeri normal olan bir odaya alın farkı göreceksiniz

Geri