Karadeniz Pet

Kuşlarım üşürmü ne diyorsunuz?

Turkmen64

Yeni Üye
Selam arkadaslar. Ben uşakta yaşıyorum kışları doğudaki gibi olmasada yer yer sert gecen bi havaya sahip. Kısın - ye dustugu zamanlar oluyor. Elımde 2-3 cift kusum var evımız kucuk oldugu ocon catıya cıkarmak ıstıyorum. Çatım duvarları sıvalı tepesi kiremit kapısı penceresi var. Sizce kuslarım usurmu? Salma degıl kafeste kuslarım. Onerılerınız neler? Ve bı arkadasım tavsıye etmıstı resımdekı balonlu naylonla kaplayıp ustune ortu atsam işe yararmı soguktan korurmu???
images (2).jpeg

Üşümezler merak etmeyin. Kafes etrafını sarsanız tabiki daha iyi olur.

Üşümezler merak etmeyin. Kafes etrafını sarsanız tabiki daha iyi olur.
Herhangibir rüzgar almıyor sakin durgun bi ortam sey yapmayı dusunuyorum streç filmle kaplayacagım daha sonra baloncuklu naylondan alıp kafes boyutunda kesıp ayarlıcam onu kup halıne getırcem kuslara bakıcam oldummu yulardan kaldırıp bakıcam sonra kapatıp ustunede ortu gıbo battanıye gıbı bırdey ortecegım. Ama hava almamalarından yada karanlıkta kalırlar sıkıntı olur dıye korkuyorum ve tabi üşünelerinden?

Birde daha farklı yalıtım fıkrı olan arkadas varsa onerılerını yazabılır. Fakat uretımde amatör oldugum ıcın yenı yenı basladıgımdan cok buyuk seylere gerek yok

Streç çekmeyin sadece boloncuklu naylon çekin üstüne de bir örtü. Hiçbirşey yapmasanız da olur aslında. Gündüz Çok karanlık olmuyorsa yine sorun olmaz veya çatıya bir seyyar ışık çekseniz de olur günde 12 saat yansın.

Streç çekmeyin sadece boloncuklu naylon çekin üstüne de bir örtü. Hiçbirşey yapmasanız da olur aslında. Gündüz Çok karanlık olmuyorsa yine sorun olmaz veya çatıya bir seyyar ışık çekseniz de olur günde 12 saat yansın.
Normal gün ışığı görüyor 10-12 saat yinede gerek varmı lamba takmama?

1 ay kadar üretim yapmayın sonrasında havalar ısınır zaten. Ortamın 10 derece olması bile yeter üretim için. Üretim dışında -5 derece bile sorun olmaz suları donmadığı sürece

Yavru yoksa veya üretim düşünülmüyorsa günde 6 saat ışık bile yeter.

Yavru varken 14-15 saat ışık iyi olur yavruların beslenmesi için.
Teşekkürler hocam hazır sizi yakalamısken birşey daha sorayım :D hocam benım evcıl 1 yasında dişim var bugun yanına 1 yasına yakın erkek aldım ama genelde birbirlerine vuruyorlar ve dişi erkegı kovalıyor hep es tutarlarmı sızce yada nasıl es tuttururum bunları?

Ayrı kafeslere koyun. 15 20 gün kadar. Hangi kafeste eşleyecekseniz erkeği o kafese alın. 20 gün sonra dişiyi erkeğin yanına alın. Bu süre zarfında kafesleri yanyana olsun

Ayrı kafeslere koyun. 15 20 gün kadar. Hangi kafeste eşleyecekseniz erkeği o kafese alın. 20 gün sonra dişiyi erkeğin yanına alın. Bu süre zarfında kafesleri yanyana olsun
Bölmeli kafes olsada olur dımı hocam ? Olur dersenız araya kartonmu koyayım yoksa tel mi?