petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım ve Birkaç Soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yolgezer tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. yolgezer

yolgezer Member

Beğenileri:
    1
    Öncelikle Şunu söylemek istiyorum ki 4 adet çiftim var aşağıda resimleri mevcut ;

Sizlere birkaç soru sormak istiyorum ;

1-Ben her gün sularını tazelemek koşulu ile vitamin veriyorum,bir sakıncası olur mu ?
    Yemlerinde Torpetmin ve Tropetbird mevcut.

2-Son iki resimdeki dişi kuşum yanlamasına bayağı iri,acaba aşırı yağlanma mı var ? Var ise nasıl giderebilirim ?

3-Haftada kaç gün mama vermek doğru olur bu kuşlara,henüz yumurtaları yok,çiftleştiklerini de görmedim ya :)

4-Kuşlarımın genel durumu sizce nasıl ? Tabii resimlerden ne kadar seçilebiliyorsa.

İlgi Gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

Sevgiler Saygılar

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    söz konusu kuşta yağlanma var kara lahana ve suyuna limon damlatabilirsiniz.mamayı herkez kafasına göre veriyor.ben 3 4 günde bir veriyorum.kuşların temiz ve sağlıklı görünüyor

3. yolgezer

yolgezer Member

Beğenileri:
    1
    İlgi ve alakana teşekkür ederim.Bahsettiğin uygulamayı acaba kuşu ayırmadan mı yapayım,çünkü malum erkekte aynı sudan içeceği için onuda zayıflatmasın ? Birde ölçüsü hakkında bilgi verebilirsen,yani ne kadar limon damlatayım suyuna.

Teşekkürler.

Sevgiler Saygılar

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ben hiç vıtamın kullanmıyorum oyuzden yorum yok :) mamayı ise yavru var iken önlerinden eksık etmıyorum

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kuşlarınız sağlıklı görünüyor maşaallah. Her gün vitamin vermeyin gün aşırı katın suluklarına taze su da verin. Ben de 3 günde bir yumurta maması veriyorum kuşlarıma. Siz yağlanan dişinin kafesine yeşillik asın ve ona mama vermeyin suyuna da denildiği gibi limon damlatın saygılar

6. cexsa1
    Gizli

cexsa1 Guest

ne zamndır bu kuşlar sende ve hala yumurtlamamışlar

7. yolgezer

yolgezer Member

Beğenileri:
    1
    20 Gün oldu alalı.Neden sordun ?

Sayfayı Paylaş