Karadeniz Pet

Kuşlarım ve Eş Tutması hakkında

Cüneyt BAYSAL

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Dişi kuşum tahmini olarak kaç aylık ve sizce çiftleşebilecek yaşta mı?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

eW12n4.jpg

xJnL6n.jpg

eXLWq0.jpg

wbJ8MG.jpg

eW12kN.jpg

Kdkjbr.jpg

K65Rrk.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:09 -->-> Daha önceki mesaj 23:18 --

+++ cevap lütfn

Kuşlarınız çiftlesmeye hazır.

Dişi kuşunuz büyük ihtimal 7 aylık civarı ama kızışmışlar.

Cevaplar için teşekkürler. kuşlarım genelde iyi anlaşıyorlar fakat dişi bazen erkeği gagalıyor. pek umutlu olmasam da yuvalığı takayım ben .

Gagalaması normal. Kendisini hazır hissettiğinde çiftleşme ve yavrular gelir. Birlerini kaşıyor ve yem kusuyorlarsa yuvalığı takın. Zamanı geldiğinde yavru gelecektir.

bence umutlu ol derim çünki dişi kuşun bayağı kızgınlaşmış tam yuvaya ilgi duyma zamanı tak hiç vakit kaybetme derimm uımutsuzda olma bizim komşunun kuşu hiç yumurtlamayıp 4 yaşında yumurtluyosa bunlar hayli hayli yumurtlar :)

Dişi kızışmış bile üremeye hazır görünüyorlar :) Hayırlısı olsun inşAllah :)

Ayrıca kafes tabanında maydonoz gördüm galiba? Eğer maydonoz ve dereotu türü şeylerse vermeyin, gagalarına damaklarına yapışabiliyorlar. Zararlılar muhabbetler için.

hayırlı olsun masallah yuvalıgı takın gerısı sabır :)

Gagalaması normal. Kendisini hazır hissettiğinde çiftleşme ve yavrular gelir. Birlerini kaşıyor ve yem kusuyorlarsa yuvalığı takın. Zamanı geldiğinde yavru gelecektir.
evet birbirlerini sürekli kaşıyorlar fakat yem kustuklarına tanık olmadım

bence umutlu ol derim çünki dişi kuşun bayağı kızgınlaşmış tam yuvaya ilgi duyma zamanı tak hiç vakit kaybetme derimm uımutsuzda olma bizim komşunun kuşu hiç yumurtlamayıp 4 yaşında yumurtluyosa bunlar hayli hayli yumurtlar :)
tamam yuvalığı takayım o halde. teşekkürler :)

Dişi kızışmış bile üremeye hazır görünüyorlar :) Hayırlısı olsun inşAllah :)

Ayrıca kafes tabanında maydonoz gördüm galiba? Eğer maydonoz ve dereotu türü şeylerse vermeyin, gagalarına damaklarına yapışabiliyorlar. Zararlılar muhabbetler için.
cevap için teşekkürler. evet kafes tabanında maydanoz var. muhabbet kuşlarının maydanozu çok sevdiklerini söylemişlerdi o yüzden koymuştum. bir daha vermem o halde.

tekrar teşekkürler cevaplar için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:12 -->-> Daha önceki mesaj 03:11 --

hayırlı olsun masallah yuvalıgı takın gerısı sabır :)

teşekkür ederim :)

Geri