petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarım ve evleri nasıl? Başka birşey gerekli mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve merdempc tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. merdempc

merdempc New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar yaklaşık 3 ay önce 2 adet muhabbet kuşumuzu aldık. Yukarlak şekilli mavi bir kafesleri vardı kafes gözüme küçük göründüğü için 2 gün önce baya büyükçe bir kafes ve yuvalık aldım. Kafesi kesmeye kıyamadığım için yuvalığı kafesin içine sabitledim. Sizce nasıl olmuş, başka birşey yapmam gerekli mi. Bir eksik var mı?

Ayrıca bu kuşların cinsiyetleri ile ilgili bir problem yok değil mi?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çok güzel bir kafes. Ancak yuvalık kafes içinde duracaksa yuvalığa müdahele şansın olmaz. Başka kapı yok mu yuvalığı takacak ?

3. merdempc

merdempc New Member

Beğenileri:
    0
    aslında kafesin giriş kapısına da takabilirdim. giriş kapısından hariç kafesin ön bölümü de ayrıca açılabiliyor zaten ama o zamanda çok çirkin bir görüntü oluyordu. Yuvalığın arkasındaki kapağa yukarıdan bir tel bağladım dışarıdan açıp içine bakabiliyorum. Eğer içi çok kirlenirse yuvalığı söküp temizliycez artık.

Ama bir problemim var. Kuşlar yuvalığa girmeyi bırak yakınına bile yaklaşmıyorlar. Gaga taşını yuvalığın üst tarafına monte ettim üstüne bari çıksınlar diye ama gaga taşına gitmekten vazgeçtiler :)

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kafes güzel de üretim için büyük. Ayrıca yuva biraz küçük ve kontrol açısından sıkıntılı.

5. H.Toygar ÇETİN

Hocam kafes güzel gaga taşı,kuş kumu ve kalamar kemiği alırsan iyi olur kolay gelsin saygılar.

6. Hakan ERTAŞ

Çok güzel duruyorlar , şimdilik sorun yok fakat bence o yuva oraya olmamış ama siz bilirsiniz.

7. merdempc

merdempc New Member

Beğenileri:
    0
    evet yuvayı oradan almaya karar verdim. diğer açtığım konuya gelecek cevaplarınıza göre bir tane daha yuva alıp karşılıklı dışarıdan takmayı düşünüyorum. İnşallah düşündüğüm şeyin oluru vardır :)

8. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    dostum yuvarlak kaplarda ne var

Sayfayı Paylaş