Karadeniz Pet

kuşlarım yuvaya döndü ama?

abdulkerim demir

Paylaşımcı Üye
Selam dostlar yaklaşık 6 ay önce kuşlarımı bir üretici arkadaşımın dükkanına bırakmıştım bende günlük yanına gidip hem kuşlarımı takip ediyordum hemde arkadaşıma yardım ediyordum sırf bende forumdaki arkadaşlar gibi yavru alma merakımdan. Bu ara kuşum iki kuluçka dönemi yaşadı ilk kuluçka dönemi acemiliğine geldi yavrular öldü ikinci kuluçkadan 3 yavru aldı en büyüğü şu anda 3 haftalık ama ne yazık üretici arkadaş dükkanını devretti bende kuşlarımı bir yabancının yanında bırakmayacağımdan dün akşam itibari ile eve getirdim .Anne kuş yer değişikliğinden yuvalığa girmeyi bıraktı ve yavruları beslemedi bu sabah baktım yavrular aç gittim eczaneden şırınga ve bakkaldan bebe bisküvisi aldım çat pat biraz besledim yavruların sesi şimdi kesildi ama kanımca işleri zor eğer anna beslemese ben zor bakarım sabah 7.00 da evden çıkıyorum işe gidiyorum akşam 17,30 da geliyorum bakalım nasıl yapcaz inşaallah yaşarlar

İnşallah yaşarlar , annenin beslememe sebebi farklı bir nedenden kaynaklanıyor olabilir , yeterli besin kaynağı var mı kafeste. Bir de eğer anne beslemiyor ise bence yavruları annenin yanından alın çünkü yavrulara zarar verme riski bulunuyor...

yeterli besin var yumurtalı mama veriyorum vede yemlerini hiç bir zaman eksik etmedim ama eve gelmesi farklı ortam oldu yanı kalabalık kuş ortamından çıktıklarından biraz garipsediler sanırım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:04 -->-> Daha önceki mesaj 11:02 --

şimdi baktım baba yuvada yavrularda sanki ondan yemek istermiş gibi sesler çıkarıyorlar umarım baba onları mağdur bırakmaz

Evde dahi olsanız sizin beslemeniz çok zor inşallah yavrularına bakarlar..

Ortam değişikliğinin temel sebep olduğunu düşünüyorum;yavruların yaşamda kalması sizin ilginize bağlı kalmış gbi görünüyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Anne bıraksa bile baba onları büyütecektir inşaallah sıkmayın canınızı çünkü çok küçük dğiller sizde elinizden geldiğince takviye yaparsınız

Maşaallah çok güzeller siz hergün mamalarını yapın ve koyun erkek besler dişi de bakar siz görmediniz belki sizde evden çıkarken biraz takviye yaparsınız

inş yusuf kardeş bunca zaman bekledikten sonra yavrulara birşey olsa çok üzülürüm

Geri