petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuslarim zayifladi.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Mustafa Sayar tarafından 1 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar 3 yavruya bakan bir ciftim var.Ilk aldigim zamanlara gore kuslarim zayifladi.Mamalarini,yemlerini,vitaminlerinide eksik etmiyorum ilk kuslarim oldugu icinde titizlikle ve ozenle bakiyorum.Kuslarimin kilo almasi icin onerebileceginiz bir sey varmidir...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    8 yavru bakarken ciftimin disisi bayagi zayiflamisti, kolay degil, hem kendini hem de 8 bogazi beslemek. Su an dinlenmede iki aydir, obez oldu. :)

Disinin sabah saatlerinde yavrulara yem yetistirirken zorlandigini gordum, oglen saatinde verdigim mamayi sabah erken saate cektim.

Yavrular buyuyup mama ve yem tuketimi artinca, sabah ve aksam gunde iki kere mama verdim, cok sukur disi zarar gormeden atlatti kuluckayi.

3. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Dediginiz gibi yavrulara zor yetistiriyorlar yemegi yavrularda buyudu doymuyorlarda artik ufakliklar kafalarini yuvadan cikartip duruyorlar.Yuvanin icine dal darida attim ama yavrular yemiyorlar dal dariyi.Yavrular atlasin yuvadan dinlendiriyim anne babada eski hallerine donsunler yazik...

4. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    En buyuk yavru 18-20 gunluk olunca yuvaligin icine dal dari atmaya basliyorum. Yuvada dari tirtiklayanlar, atladiktan sonra daha cabuk yem kirmaya basliyorlar.

Buyuk kardesler kucuk kardeslerini beslemeye basladigindan annenin uzerinde ki yuk de azaliyor.

5. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Nasil yani kardes kardesi besliyor oylemi.Daha ogrenecegimiz cok sey var bunu bilmiyordum bak.Tesekkur ederim...

Sayfayı Paylaş