petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlarıma bakarmısınız?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bysmtnc tarafından 23 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar soldaki kuş benim.1 ay felan oldu alalı.buraya atmıştım erkek 5-6 aylık yerli demiştiniz.erkek kuş hareketli baya güzel güzel ötüyo.değişik değişik mırıldanıyo.bize alışmadı ama.bazen başka odaya uçuyo kalıyo orda zorla alıyoruz onu bu tarafa.kafesin olduğu odada olduğu zaman uçunca kendi kafesine girmeye başladı yeni yeni.

sağdaki kuş ise kuzenimin kuşu.alalı 8-9 ay felan olmuş.ben dişi diye düşündüm.
    çok ilgilenmemişler kuşla kendi halinde takılmış.biraz ürkek gibi geldi bana.pek ötmedi ve elimi kafese koyunca dişleme girişimlerinde bulundu.size de sorayım dedim.genel olarak iki kuş hakkında da detaylı bilgi alabilirmiyim rica etsem?.

eşe atıp yavru almak istiyorum.bu konuda acemiyim sizlerin yardımıyla yapmak istiyorum.eğer uygun derseniz dişi kuşu(dişi olduğunu düşünüyorum :) ) benim erkeğin kafesine atacağım.

1- attıktan sonra ne kadar sürer eş olmaları?
    2- yuvalığı ne zaman takmalıyım?
    3- kış geldiğinde sobalı evde soba odasında hep bizimle birlikte olsalar olur mu?
    4- resimdeki kafesim yeterli olur mu iki kuş ve yavru almak için?

#1 bysmtnc, 23 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 23 Temmuz 2014
  2. Yusufcukh

Yusufcukh Member

Beğenileri:
    0
    valla ne zaman olur olmaz mı bilmem ama güzel renk yavrular çıkar bence

3. falinak

falinak New Member

Beğenileri:
    0
    sorunuza cevap olmayacak ama gözüme takıldı.dişinin gagası uzamış,gaga taşı var mı kafeste?

4. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    gaga taşı var kafesinde bende farkettim.daha önceden kuzenler eline alıp gaga taşına sürtmeye calısmıslar kuşu kırılmış gagası.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 17:52 --

dişinin rengi cok güzel evet.

5. Veysel.
    Gizli

Veysel. Guest

Erkek daha pek çiftleşme döneminde gözükmüyor 1 ay falan bekle o zaman bakarsın bide kışın zaten sobalı odada kalması gerek soğukta hastalanır ama çokta sıcak olmaması gerek oda sıcaklığının 16-18 derece olması ideal.

6. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    ya kışın soba odasi 25-30 dereceden aşağı olmaz ki.sakincasi olurmu.?

güncellll

7. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Kafes bence küçük üretim için. Eş olmaları zaman alır. Dişi erkeğe göre daha Seçicidir. Kafese koy citlessinler olmuyor. Olmadı disiyi tanıdık bir pet shoptan degistirirsin. Bence disinin iyi bir bakıma ihtiyacı var. Yuvaligi eş olduklarını anladigin an takabilirsin. Zaten alismasi zaman alıyormus. Kuşlar sakin ortamda olmalı tv falan olmamali. Ciftlesmeyebilirler. Odanın aşırı sıcak olması yavruların erken çıkması vb. Olumsuzluklara neden olabilir. Dişi kuluçka ya yatmayabilir.

#7 KORDON, 24 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 24 Temmuz 2014
  8. bysmtnc

bysmtnc New Member

Beğenileri:
    0
    kışın şimdi alsam dişiyi kış sonuna kadar eş olurlar heralde.ondan sonra da yaz gelince baska odaya alsam olurmu?

9. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Okul vb. Sebepler yoksa yazin uretime baslama. Hemen al bence disiyi eger birbirlerini begenirlerse hemen es olurlar. Begenmezlerse farkli bir kus ile sansini deneyeceksin.

Sayfayı Paylaş