Karadeniz Pet

kuşlarıma nestle nesfit veriyorum .

• Konbuyu başlatan mehmet fidann
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet fidann

Guest
Arkadaşlar kuşlarıma kırmızı meyveli nestle nesfiti blanderda un gibi yapıyorum içine hiç bişi katmadan veriyorum bayılarak yiyiyorlar ama zararı olur mu onu bilmiyorum :)

Kardeşim Estafurullah ne üstadi okadar degiliz malesef ama tahminimce dedigin sey nesquik gibi birsey sanirsam illaki seker vardir ve zararli gelebilir
diyet şeyi o ne şekeri =) meyveli tahıllı falan

diyet şeyi o ne şekeri =) meyveli tahıllı falan
Aybars peki kalori falan o kuşlara zarar vermezmi ? Abi senin bunyenle kuşun bünyesi birmi ya

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:45 -->-> Daha önceki mesaj 21:42 --

Ozaman sen sabahlari kuş yemi ye kahvalti yerine

valla şekerli değil kardeşim ama içindeki kalsiumu falan çok yüksek bence kuşlara yarar bi yiyecek diye düşünüyorum 2 haftadır veriyorum bi yan etkisini görmedim hatta kuşlar daha neşeli :)

Bende vermiştim
bir iki kez
bi sıkıntı olmadı

bence kuşlar için güzel bi yiyecek içinde tahıl ürünleri meyveler falan bol vitaminli :)

Bi zarari olcagini zannetmiyorum yinede fazla yuklenmeyin hafta bi kez falan verin

Sonuçta kimyasal
vardır muhakkak
fakat tahıllı ve meyveli
yanıda var
aşırıya kaçmayacak
şekilde arada
verilebilir

Bence verilmemeli çünkü onun içindeki meyveleri kurutmak için nasıl bir yol izliyorlar bilmiyoruz ayrıca koruyucu vardır mutlaka içinde o da kötü olabilir. Hem zaten insanla kuşun metabolizması aynı değildir bizi etkilemeyen onları da etkilemesin. Mesela sen SOĞAN yiyebiliyorsun SOĞAN ver bakalım kuşa ne hale geliyor..... Artık insanlar bile paketlenmiş ürünleri yemek istemezken kuşlarımıza niye verelimki... Serzeniş değildir bilgilendirme Amaçlı yazılmıştır. Yanlış anlaşılmasın...

Sent from my iPad using Tapatalk

Son düzenleme:
Aybars peki kalori falan o kuşlara zarar vermezmi ? Abi senin bunyenle kuşun bünyesi birmi ya
besin maddelerinin hepsinde klori var hacadığımızdan az klori alırsan zayıflayıp ölursun bu bütün canlılar için geçerli o nestlede de klori az yani kuşa anca içindeği meyvelerin bi vitamını yrlı olur onun dışında onun için hiç bişey değiştirmez az klori hiç koloriden iyidir ki adam sadece onla beslmicek yemini falanda vericek klori deposu yani hiç bir sakınca yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:14 -->-> Daha önceki mesaj 10:12 --

Bence verilmemeli çünkü onun içindeki meyveleri kurutmak için nasıl bir yol izliyorlar bilmiyoruz ayrıca koruyucu vardır mutlaka içinde o da kötü olabilir. Hem zaten insanla kuşun metabolizması aynı değildir bizi etkilemeyen onları da etkilemesin. Mesela sen SOĞAN yiyebiliyorsun SOĞAN ver bakalım kuşa ne hale geliyor..... Artık insanlar bile paketlenmiş ürünleri yemek istemezken kuşlarımıza niye verelimki... Serzeniş değildir bilgilendirme Amaçlı yazılmıştır. Yanlış anlaşılmasın...��
kanka kurutulmuş maddeler bozulmaz korucuya koymalarına gerek yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri