Karadeniz Pet

Kuşlarımda bitlenme sorunu..

Es.

Yeni Üye
Ne yapabilirim bilmiyorum. Kafes temizliği yaptım ama kuşları nasıl temizleyebilirim sirkeli su yapmak tek başına işe yarar mı? Yoksa illa başka malzemeler de kullanmalı mıyım? Kullanacaksam hangilerini tercih edersiniz?

Vitamix var parazit spreyi onu sık kuşuna gözlerine gelmesin onu alabilirsin sirke de çok işe yarar sirke sık 1,5 gün bekle sonra kuşu güzel bi yıka sabunu elinde köpürtüp iyice elinde ova kuşu dikkat et yine gözüne gelmesin sonrasında dediğim vitamixi sık ve hayvanı bi varsa elektrikli soba karşısında kurulmaya bırak işe yarar

Teşekkürler ama sabunlu suyu asla kuşuma dokundurtmam kuşlara zararlı değilse bile ben önlemini alırım kullanmam. Bakacağım vitamix e

Teşekkürler ama sabunlu suyu asla kuşuma dokundurtmam kuşlara zararlı değilse bile ben önlemini alırım kullanmam. Bakacağım vitamix e
Ben duş Jeli ile yıkıyorum sabah yastigimin üstünde gagasını ağzıma dayıyor gıj gıj uyan diyor mis gibi kokusuyla uyanıyorum :) ben tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Es.
Vilmectin damlatın ense derisine 7 gün aralarla 3 seans. Ve probiyotik kullanın.

• Beğen
Bitlenme için yine en etkili ilaç vilmectin lakin her ihtimale karşı kafes aralarına gizlenen bitleri de yok etmeniz iyi olur.Bunun için gerek sprey gerekse toz halinde satılan ürünler mevcut.Kuşunuzun üstüne sıkılan ürünler olmayacak sadece kafes ve çevresini bu parazitlerden arındırmak için kullanın.Son olarak kesinlikle sabun yada buna benzer ürünlerle kuşunuzu yıkamayın faydası olmaz zararı olur.

Vilmectin’in sprey ilaçlara kıyasen avantajı şudur : vilmectin kana karıştıktan sonra 15 gün kadar ısıran bitleri öldürür. Sprey ise sıkıldığı bölgedeki bitleri öldürür ama kuytu köşelere saklanmış biti öldürmeyebilir. İkisini birlikte kullanmakta sakınca yok. Ama sprey’i kuşun üzerine sıkmaya gerek yok çünkü gözüne falan denk gelebilir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Kesinlikle vilmectin kullanın siz yapmayacağınizi belirtmissiniz ama belki yapan olur sabunlu su kullanmayın hele elektrikli soba felç eder kusu

• Beğen
Geri