Karadeniz Pet

Kuşlarımdan Yavru Almak İstiyorum..

• Konbuyu başlatan Barsil
  • Başlangıç tarihi
B

Barsil

Guest
Arkadaslar baslikta da belirttigim gibi kuslarimdan yavru almak istiyorum.Kuslari alali henuz 20 gun oldu.Genel anlamda iyi anlasiyorlar.Mavi olan erkek gün icinde belli araliklarla disiye kur yapiyor.Degisik sesler cikartip kendi etrafinda daireler cizip basini yukari asagi,saga sola hareket ettiriyor.Yuvalik olarak plastik yuva aldim cunku aldigim yerde tahta yuvalik yoktu bunun ciftlesmeye olumsuz yönde bir etkisi olur mu ? Kuslarimin fotograflarini koyuyorum yaslari hakkinda ve cift olup olmayacaklari hakkinda yorumlarinizi bekliyorum.Yem olarak yumurta mamasi,Nijer tohumu(Yemlerine karistiriyorum),maydonoz,marul vs. veriyorum.Yardimci olacak herkese ve bu siteyi olusturan arkadaslara tesekkur ediyorum..
http://img69.imageshack.us/img69/8371/x6zs.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah kardeşim dişide erkekte hazır kuşları rahatsız etme ve mama bakımlarını iyi yap kuşlar hazır gözüküyorlar. Yerlerini yadırgamazlar ise en kısa sürede yavru alırsın.

kuslarından dişi hazır erkek tam gözukmüyor oda hazır gibi gözüküyor bundan sonra senın yapa bılecegın vitaminini mamasını eksik etmemek ve sakin bir yerde tutmak kusların cok fazla hareketlenme olmasın etrafında gerisi zamana bırakıcan

Kuşları fazla rahatsız etmeyin kuşlarınız hazır ve sabit yüksek biryere koyun vitamin ve mama takviyesi yapın en yakın sürede yumurta alırsınız

neden bu kadar cok yavru almak istiyorsunuz? daha sonra bu yavrucuklari ne yapiyorsunuz?ben tek besliyorum ama bakiyorum genelde hep cift besliyorlar...

Yorumlariniz için tsk ederim arkadaslar yavru alma sebebine gelince merak diyelim :)

Kuşlarınız gayet güzel ve hazırlar. Sakin, sessiz olsun ortamları, kafeslerinin yerini değiştirme sakın gerisini onlara bırak.

Geri