Karadeniz Pet

kuşlarımdan yavru almak istiyorummm

Haftada 3 kez mama ver. Az biraz nijer kat mamaya. Önce eş tuttularmı onu gözlemle tabi

abi eş tuttuklarını nasıl anlıcam erkek hep bnm yanımda dişiyle öpüşüyor öpüşürken erkeğin gözbebeği sanki yok oluyor sürekli erke konuşuyor dişi bişiler yapıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:43 -->-> Daha önceki mesaj 01:29 --

bi Allah'ın kulu yardım etsin yaaa

kuşların salmada ise daha iyi olur fakat salmada eş tuttuklarını anlamak biraz zor çünkü bazı dişiler bir çok erkek kuşla yanyana gelip kusmalarına izinveriyor onun için cok fazla dikkat etmek gerekli çift olduklarını anlamak için dişi ve erkeğin birbirlerine kusmaları ve suraklı yanyana birbirlerini kaşımaları gerekir

Öncelikle erkekleri üretim yapacağın kafese koyup dişileri salmada rueman lazım. Erkeklerin olduğu kafeste yuvalık takılı olması gerek. 15 gün boyunca bekleyip bıbarada 2 günde bir mama takviyesi yapıp kama içine breedmax atman lazım 15 gün boyunca böyle devam et sonra dişileri erkeklerin yanına at bak bakalım neler oluyor. Ayrıca mama vermekle de yetmiyor vitaminleri çok iyi olmalı. Breedmaxi ise takımlar yukurtladıktan sonra vermemen lazım yoksa kızgınlıktan dişi ve erkek birbirini oldurur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:02 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

Ayrıca kumes ortamı ferah ve temiz olmalı mamamıkları hergun dezenfekte etmen lazım mamaları çok az vermen gerek. Dışarıdan goruldugu gibi kesinlikle kolay değil üretim yapmak. Bebek gibi bir ilgilenmen lazım.

james abi salma kümes yapcamm salmaya dişiyi mi erkeği mi koyam ve ayrıca yuvalığın içine bişiiler koymam lazımmı talaş gazte vb

Gazete zararlı bir madde hastalık saman kanserojen bir madde en buyuk şahidi kendim. Gazete deki boyalar direk hastalık kesinlikle kendi hayaından ve kuşlardan uzak tutmak lazım.yıkanmış talaş kullanabilirsin. Marangozden direk değil onlar sıkıntı olur hafif talaş koyabilirsin. O zaman salmaya erkekleri at dişileri farklı yerde tut 15 gün sonra dişileri yanına at.

petshoplarda mamalar var onun içine breedmax katarsan kuşlar için ideal.

abi bn niksar da yasıyorm orda boktan bi mama verirler 50 tl isterler senn önerdiğin bu forumda bir tarıf varmı

muhammed çelik satıyordu bildiğim kadarıyla mama satışları diye. olmadı en kötü ihtimal galete unu havuç ve haşlanmış yumurta rendele karanınca karıştır ver bununlada yerler

Geri