petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlarımı ayırdım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve davut kara tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. davut kara

davut kara New Member

Beğenileri:
    0
    Halihazırda kullandığım kafes ufak olduğundan bugün yeni ve daha büyük (üstelik yatay telli) bir kafes aldım temizleyip ilaçladım da bi güzel kullanmadan önce... Benim dişi, erkeğe biraz hırçın davrandığından (ki birbirlerini eş tuttuklarından da emin değilim erkek yem kusuyor arada dişiyi kaşıyor belki bi kaç kere de gaga tokuşturmuşlardır aşağı yukarı 3aydır beraberler) zaten ikisini bir süre ayırmak gibi bir düşüncem de vardı arada o da olmuş oldu. Şu an ikisi de ayrı kafesteler, dişi kuşumu eski kafesinde bıraktım erkek de yeni kafeste hem bu şekilde erkeğin yeni kafese dişiden önce hakimiyet kurmasını sağlarım diye düşündüm forumda böyle yazıyordu, dişi yem falan yedi ama erkek sadece kendini kaşıyor daha yeme suya dokunmadı, kafesler birbirlerini görecek konumdalar dişiyi yeni kafese aldığımda erkeğe daha ilgili olması için ne yapmalıyım bu aşamada, yapabileceğim neler var, birbirlerini görmemeleri mi gerek? Yukarıda belirttiğim hususlarda her türlü fikre açığım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:00 -->-> Daha önceki mesaj 18:15 --

Yok mu bu konuda bi fikri olan

2. Hacı Halil KARTALCI

Bi yerde okumustum. Erkegin oldugu kafese yuvalik tak ve 3 hafta beklet erkek kizisip kendisini yuvaya alistirip hazirlancaktir. Salmada tuttugun disiyi 3 hafta sonra erkegin kafesine koy ve gozlemle. Kur yapiyolarsa ciftlesme olasiligi yuksek ihtimaldir. Hayirli uretimler.

3. davut kara

davut kara New Member

Beğenileri:
    0
    Sağolasın kardeş, peki kuşların birbirlerini görmemeleri mi gerekli bu ayırma süresince

4. Ediz Edizoğlu

Davut bence birbirlerini gormesinler . Ama birbirlerinin sesini duysunlarki kızışsınlar :D anlicagin Ses var Goruntu yok :D

5. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Gormelerinde bi sıkıntı olmaz
    görsün yada görmesin
    yakın tut kafesleri
    arkadaşın dediği gibi
    3 hafta kadar erkeği
    asıl kafeste yuvalık takılı olan
    ortama hakimiyeti kurunca
    hatta bekleyebilirsen