Karadeniz Pet

kuşlarımı ayırdım

davut kara

Yeni Üye
Halihazırda kullandığım kafes ufak olduğundan bugün yeni ve daha büyük (üstelik yatay telli) bir kafes aldım temizleyip ilaçladım da bi güzel kullanmadan önce... Benim dişi, erkeğe biraz hırçın davrandığından (ki birbirlerini eş tuttuklarından da emin değilim erkek yem kusuyor arada dişiyi kaşıyor belki bi kaç kere de gaga tokuşturmuşlardır aşağı yukarı 3aydır beraberler) zaten ikisini bir süre ayırmak gibi bir düşüncem de vardı arada o da olmuş oldu. Şu an ikisi de ayrı kafesteler, dişi kuşumu eski kafesinde bıraktım erkek de yeni kafeste hem bu şekilde erkeğin yeni kafese dişiden önce hakimiyet kurmasını sağlarım diye düşündüm forumda böyle yazıyordu, dişi yem falan yedi ama erkek sadece kendini kaşıyor daha yeme suya dokunmadı, kafesler birbirlerini görecek konumdalar dişiyi yeni kafese aldığımda erkeğe daha ilgili olması için ne yapmalıyım bu aşamada, yapabileceğim neler var, birbirlerini görmemeleri mi gerek? Yukarıda belirttiğim hususlarda her türlü fikre açığım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:00 -->-> Daha önceki mesaj 18:15 --

Yok mu bu konuda bi fikri olan

Bi yerde okumustum. Erkegin oldugu kafese yuvalik tak ve 3 hafta beklet erkek kizisip kendisini yuvaya alistirip hazirlancaktir. Salmada tuttugun disiyi 3 hafta sonra erkegin kafesine koy ve gozlemle. Kur yapiyolarsa ciftlesme olasiligi yuksek ihtimaldir. Hayirli uretimler.

Sağolasın kardeş, peki kuşların birbirlerini görmemeleri mi gerekli bu ayırma süresince

Gormelerinde bi sıkıntı olmaz
görsün yada görmesin
yakın tut kafesleri
arkadaşın dediği gibi
3 hafta kadar erkeği
asıl kafeste yuvalık takılı olan
ortama hakimiyeti kurunca
hatta bekleyebilirsen
kızışınca dişi yi at kafese
kolay gelsin
rastgele

Geri