Karadeniz Pet

Kuşlarımı çiftledim birkaç sorum var

Onur ARDALI

Yeni Üye
Merhaba. Erkek kuşuma dişi aldım. Alalı 3 gün kadar oldu şu an anlaşıyorlar gibi görünüyor. Kavga etmiyorlar erkek dişiye yem veriyor dişi de kabul ediyor. Erkek kuşum kızgın fakat dişi pek kızışmamış görünüyor. Erkek sürekli kur yapıyor ama erkek çok yaklaşmaya çalıştığı zaman dişi kovuyor. Sanırım onun da kızışmasını bekleyeceğiz. Yuvalığı ne zaman takmalıyım kafese? Bir de erkek kuşum bana alışık fakat dişi ele gelmiyor alışık değil. Ben bu dişiyi alıştırabilir miyim yoksa rahatsız etmemeli miyim? Kuşları kafesten dışarı salmamın zararı var mı? Bir de dişiyi kızıştırmak için verebileceğim yiyecek vitamin falan var mı? Bu sorulara cevap alabilirsem çok sevinirim teşekkür ederim.

eşken zor alışır boş ver alıştırma dişiyi ... eş olmuşlar .. yuvayı tak ... foto olsa daha iyiy olur... yaşları uygunsa tak daha dorusu yuvayu...

Bu erkeğim

Bu da dişi olan kuşum
Erkek olan yavruluğundan beri bende yaklaşık 8-9 aylık. Dişi de sanırım 6-7 aylık yaşları uyuşuyor fakat dişinin kızışması için biraz daha zaman lazım sanırım.

Son düzenleme:
erkek hazırda dişi için 1-3 ayı var

O zaman biraz daha dursunlar yuvalığı ondan sonra takarım. Dişinin kızışması için birşeyler verebilir miyim peki?

havuç ver ... yuvayı takarsan daha cabuk kızışır yuva üremeye teşvik eder

Geri