Karadeniz Pet

Kuşlarımı çiftleştiricem, sarı olan erkek mi?

• Konbuyu başlatan nuvanda
  • Başlangıç tarihi
N

nuvanda

Guest
7-8 aylık beyaz(albino) kuşum var. Arkadaşımdan sarı(lutino) erkek olarak tahmin ettiğimiz bir kuş aldım. Acaba cinsiyeti kesin olarak nedir? Beyaz kuşumun daha önce burada dişi olduğu söylenmişti. Folluğu takalı 2 gün oldu beyaz bugün sürekli folluğa girip çıkmaya başladı.
w11jEN.jpg
[/url][/IMG]
wLkdDZ.jpg
[/url][/IMG]
KrWY13.jpg
[/url][/IMG][/IMG]
e792DN.jpg
[/url][/IMG]

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:48 -->-> Daha önceki mesaj 14:45 --

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sarı beyazdan 1-2 ay büyük. Hatta sarı beyazın öz abisi, bir önceki yumartadan çıkmış.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lutino kuşun ayakları ve ceresi pembe gibi duruyor yanlış görmüyorsam .Benim bildiğim erkek kuşların ayakları daha bi mavimsi cere kısmı da mavi-mor arası; dişilerinki pembe olur. Ayrıca kardeş olan kuşlar çift olur mu? :S

Kardeş çiftlerin yavrularının sakat doğma ihtimalini gmz önünde bulundurmalısınız

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kardeş kuşların eş olup olamayacaklarını bilmiyorum. Ancak sarı kuş sürekli ötüyor, beyaz ise sarı yaklaştığında biraz hırçın davranıyor. Bugün beyaz yuvaya girmeye başladı. Sarının yuvaya girmesine izin vermiyor. Bir de beyaz sarı geleli tüy dökmeye başladı.

Hayvan bile olsa kardeş eş olmamalı bence. Kaldıki sağlıksız yavrulardan bahsediyor bilenler.

Geri