Karadeniz Pet

Kuşlarımın bulunduğu odada gece lambası

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar kuşlarım dolap üzerinde yüksekte yer olarak uygun odada geceleri gece lambası yanıyor,sarı renkte bunun bir zararı olur mu?sizce,bakıyorum Dişi kuşum Gözünü kapamıyor acaba bu durum stres eder mi!dün koyu renk bir bez örttüm Kısmen karanlık oldu ama zifiri karanlık mı?olması Lazım

Son düzenleme:
bende odamda bakıyorum 4 muhabbet kuşuna çalıştığım için eve 8 gibi geliyorum sabah 8 gibi çıkıyorum. üstüne siyah kalın bir örtüvar akşam gelince onu örtüyorum. ışığıda çok açık tutumuyorum ama 2 saat filan tv açık kalıyor bir problem olucağını sanmıoyurm. yinede üstadlardan yorum allım

Anladım kardeş bende zifiri karanlık mı?olması Lazım diye düşündüm

Hocam başka bir odaya götürme imkanın varsa gece odaya götürüp sabah alabilirsin. En azından gece lambası olmayan bir oda

Son düzenleme:
Söylediğiniz durum yani yer Değiştirme de kuşları strese sokabilir ama

Hocam , babam sağolsun gece 2lere kadar işi olduğundan sürekli oturuyor kuşumun olduğu salonda bende boş kiler odası var gayet geniş havalı bir oda her gece oraya götürüp üstünü örtüyorum sabah yine ötüyor hiç stress durumu vs olmadı kuşum da çok şükür

Kardeş ne bileyim kuşların yer Değişikliği strese neden oluyor diye biliyorum ama bu Işık olayı kafama takılıyor,bende gece lambası yanmasına rağmen örtü attım ama bilmiyorum nasıl yapsam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:22 -->-> Daha önceki mesaj 10:43 --

Güncellll fikri olan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:05 -->-> Daha önceki mesaj 13:22 --

Güncel fikri olan

Bence en sağlıklı olanı normal karanlık ortam. Sabahın köründe uyanıp akşama kadar yerlerinde durmuyorlar gece dinlenmeliler. Şahsen benimkiler kullanılmayan bir daire de herhangi bir ışık sistemi yok

Aynen kuşların bulundu ğu odada gece 12 te kadar ışık açık olduğu için beyaz ince bir örtü örtüyorum.Acaba kalın ve Koyu renkli bi örtü mu ortsem ki?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:12 --

İllahi zifiri karanlık ortamın olması mi lazımdır?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:14 -->-> Daha önceki mesaj 23:13 --

İllahi zifiri karanlık olması için kalın koyu renkli bir örtü örtmek mi lazımdır?

Vallah Yusuf usta kuşların bulunduğu odada valide uyuyor gece lambasını kapamıyor bende üzerlerine koyu bir örtü örttüm ve kuşlara az vursun diye ışığı kutular ile biraz kırdım ama zifiri karanlık değil,bu durum mu?acaba dişiyi etkiliyor valide karanlıkta uyumuyor:(kuşları koyacak başka yüksek yerde yok ki

Kullanılmayan bir oda var ise sehpa üzerine koysanda olur. Bence sürekli akşam kapatıp sabah açmak yavru alımı açısından pek sağlıklı bir durum değil. Ya sürekli kapalı kalsın ya sürekli açık ustam

Çok sık kullanılmayan karanlık bir oda var aslında ama şu anki durdukları yer kadar gündüzleri aydınlık ve yüksek değil ve çocukların Ulaşımı içinde kolay bir oda

Hıımm nereyi tutsak elimizde kalıyor :) o zaman bi açıp bi kapatmaktansa açık kalması taraftarıyım

:)hımm yani yüksek yerde gece lambası olan yer ben yine ışığı kutularla biraz kırdım ama örtü örtmeyeyim

Aynen örtme bence bi ört bi aç zararı dokunur

bence zifiri karanlık olmasına gerek yok akşam üzeri hava kararmaya başlayınca bile kuşlar sakinleşip dinginleşiyor direk üzerine vurmayan gece lambasından bir sorun oluşacağını sanmıyorum her türlü uyuyup dinlenirler diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Geri