Karadeniz Pet

Kuşlarımın Cinsi,Cinsiyeti ve Yaşları?

• Konbuyu başlatan Yasin ZORLU
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin ZORLU

Guest
Siteye ulaşamama durumundayken açtıgım konu kaybolmuştu.

Bu konuyu daha öncede açtım ama ordaki erkek kuşum ölmüştü. yeni kuş aldım.adam erkek dedi ama şüphelerim var.?
Kuşlarımın Cinsi, Cinsiyeti ve Yaşları hakkında bilgi verirmisiniz?

Ayrıca beyaz-mavili kuşum ishaldi azaldı hatta baya baya düzeldi..kuşların sağlıkları hakkında bilgi verirmisinz?

Ayrıca kafesi çıta ve çöp şişlerden kendim yaptım 50*35*80 ebadlarında..

uq263.jpg

uq291.jpg

uq2c5.jpg

uq2fs.jpg

bna dişi gb gldi ama ceresı mavı yerıne morumsuysa erkektır bnm bıldıgm ve foto flaş var glba ondn renk parlamş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:52 -->-> Daha önceki mesaj 12:52 --

ayrca bnde çıtadan kafes yapıorum da siz bi şişleri nası gecırdınz cıtanın arasından nası deldınız

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:53 -->-> Daha önceki mesaj 12:52 --

bırde krekerı çıkarın fararlı o kuşlar için bnm bıldgm

maşaallah iki kuşunuza da...galiba bulut mavisi olan kuşunuz erkek...ama daha yaşı küçük gibi...kafesiniz güzel olmuş elinize sağlık ama bu muhabbetler kemirkenlikleri ile ünlüdürler sonra kafesinizi yani çöp şişlerinizi kemirmesinler...:))

ikiside diişimi yani?

çıtalar 2 cm aralıklarla işaretleyip matkapla deldim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:57 -->-> Daha önceki mesaj 12:56 --

maşaallah iki kuşunuza da...galiba bulut mavisi olan kuşunuz erkek...ama daha yaşı küçük gibi...kafesiniz güzel olmuş elinize sağlık ama bu muhabbetler kemirkenlikleri ile ünlüdürler sonra kafesinizi yani çöp şişlerinizi kemirmesinler...:))

yedek çöpşiş çok :D kemirdikleri yeri hemen değiştiririm:)

yaşı küçük derken 3-4 aylık mı ortalama ikiside...

masllh kafesnz çok gzl olmş el emegı olunca bıde işler degişior ellernze saglık ve ceresi morumsu gb görnüo mor olanlar erkek dıe bılyorum bn

bende şüphedeyim tam bilgi alamayacağım sanırım:(

mavi olan yaklaşık 3 aylık civarı...

beyaz olan süpermiş maşallah çok sevimli ve daha küçük tahmini 3-4 aylık sanırım

beyaz olan direkt ele alıştı geliyor sarı olanda geliyor ama hep bi korku var. bir geliyorsa 5 gelmiyor.. :)

şuan erken oldugunu biliyorum ama yuvalık taksam ne olur zararı var mıdır :)

beyaz olan direkt ele alıştı geliyor sarı olanda geliyor ama hep bi korku var. bir geliyorsa 5 gelmiyor.. :)

şuan erken oldugunu biliyorum ama yuvalık taksam ne olur zararı var mıdır :)

Zamanla alışırlar.yuvalıkta sakınca yok sanırım eşlerse sıkıntı yok

beyaz erkek.yerli gibi. sarıda çek gibi ve dişi. hayırlı olsun :)

çek değilse bile kırmasıdır yani bilemiyorum bu benim düşüncem ikisi arasındaki fark belli... :)

Sarılı dişi 5 6 aylık mavili erkek 3 4 aylık. Beyaz yerli sarılı kırma olabilir. Yuvalığı şimdi değil 2 ay sonra takabilirsiniz. Kafeste çok iyi.

Sarılı dişi 5 6 aylık mavili erkek 3 4 aylık. Beyaz yerli sarılı kırma olabilir. Yuvalığı şimdi değil 2 ay sonra takabilirsiniz. Kafeste çok iyi.

çok tşkler yorumun için. dişinin 5-6 erkeğin 3-4 aylık olması sorun olur mu?çiftlşmelerinde

Geri