Kuşlarımın cinsi ve türü

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cüneyt Tanju Koçbil tarafından 9 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba, Muhabbet kuşu yetiştirmeye yeni merak saldım. Bu nerak ve hızla bir kafes ve 2 adet kuş aldım.
    1- Kuşlardan sarı olanın dişi yeşil olanın erkek olduğunu söylediler.
    Bu bilgiler doğrumu acaba.
    2- Ayrıca sarı olan lutino , diğeride çekoslavak dediler.
    3- kuşlarım ebat olarak biraz küçük irileşmeleri için ne yapabilirim.

#1 Cüneyt Tanju Koçbil, 9 Eylül 2014
    Son düzenleme: 9 Eylül 2014
  2. Çağrı GÖKÇEK

Çağrı GÖKÇEK Profesyonel

Beğenileri:
    0
    Resim atarsanız daha yardimci oluruz.

- Çağrı Gökçek -

3. Oğuzhan Mavi

Sarı olan kuşun gözü kameradan belli olmuyor ama lutino olması için gözlerinin kırmızı olması gerek . Diğer kuşunuzunda uzunluğu belli olmuyor ama o da çek değil muhtemelen yerlidir , ebatları çok küçükse pakistandır. Muhabbet kuşu satanlar bölümüne bakıp , türler arasında ki farkı daha net görebilirsiniz. Cinsiyette sarı olan dişi ama yeşil olan hala küçük cinsiyet tespiti için . Pembe olduğu içinde ceresi , çok zor cinsiyet tahmini ama kızışma durumundan belli olabilir erkek olup olmadığı . Eğer erkekse gaga tarafından renk değişimine başlayıp solacaktır. Umarım anlatabilmişimdir...

#3 Oğuzhan Mavi, 9 Eylül 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 9 Eylül 2014
  4. Cüneyt Tanju Koçbil

Beğenileri:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler Oğuzhan bey. Yeşil olanın ceresi maviye dönmüş durumda. sarı olana akşam tekrar bakacağım gözleri kırmızı mı diye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:39 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

Evet dün akşam baktım. Hatta emin olamadım çocuklara sordum gözleri kırmızı imiş. Yani Lutino. Diğeri çek mi acaba bu konuda yardımcı olabilecek varmı.

Sayfayı Paylaş