Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsi ve türü

Cüneyt Tanju Koçbil

Meraklı Üye
Merhaba, Muhabbet kuşu yetiştirmeye yeni merak saldım. Bu nerak ve hızla bir kafes ve 2 adet kuş aldım.
1- Kuşlardan sarı olanın dişi yeşil olanın erkek olduğunu söylediler.
Bu bilgiler doğrumu acaba.
2- Ayrıca sarı olan lutino , diğeride çekoslavak dediler.
3- kuşlarım ebat olarak biraz küçük irileşmeleri için ne yapabilirim.
kZ2kZy.jpg

bQO5g0.jpg

zQWA29.jpg

V2ZVAP.jpg

V2ZVAR.jpg

Q1kAJr.jpg

y2yMPM.jpg

aP4Da2.jpg

Son düzenleme:
Sarı olan kuşun gözü kameradan belli olmuyor ama lutino olması için gözlerinin kırmızı olması gerek . Diğer kuşunuzunda uzunluğu belli olmuyor ama o da çek değil muhtemelen yerlidir , ebatları çok küçükse pakistandır. Muhabbet kuşu satanlar bölümüne bakıp , türler arasında ki farkı daha net görebilirsiniz. Cinsiyette sarı olan dişi ama yeşil olan hala küçük cinsiyet tespiti için . Pembe olduğu içinde ceresi , çok zor cinsiyet tahmini ama kızışma durumundan belli olabilir erkek olup olmadığı . Eğer erkekse gaga tarafından renk değişimine başlayıp solacaktır. Umarım anlatabilmişimdir...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler Oğuzhan bey. Yeşil olanın ceresi maviye dönmüş durumda. sarı olana akşam tekrar bakacağım gözleri kırmızı mı diye.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:39 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

Evet dün akşam baktım. Hatta emin olamadım çocuklara sordum gözleri kırmızı imiş. Yani Lutino. Diğeri çek mi acaba bu konuda yardımcı olabilecek varmı.

Geri