Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsi

FaRaKaN

Meraklı Üye
Arkadaşlar harbiden kafam allak bullak rainbow resimlerine baktığımda ve yorumlarını okduğumda erkek %100 rainbow. Fakat baxı arkadaşlar değil diye inat ediyorlar.
Öncelikle resimde pek anlaşılmaya bilir göğüsü yeşilimsi özellikle kuyruk üstü daha belli ediyor kendini direkt geçmiyor renk açıyı değiştirdiğinizde anlayabiliyorsunuz.
Ayrıca ilk iki fotoğraf 2-3 ay önceye ait.
Uzun kuyruğu düşmüştü tekrar çıktı. Yanlarındakiler ise çatallı hep biri sağa biri sola doğru. O vaziyette bile uzun :)
Dişi de ise siyah tenk de var. Bildiğim kadarıyla siyah olması rainbow u bozarmış. Yalnız bundaki siyah sadece kanatlarda. Yüne göğüsünde yeşil de var. Yine bunun kuyruğu oldukça uzun erkeğe nazaran. Ve kuyrukta lacivertimsi renkler mevcut.
Yorumlarınızı bekliyorum.
Ayrıca pzts. İlk yavruları Allah bahşetti :) maşallah.
İkiside aşırı ilgilenşyorlar yavrularıyla. Baba da annede besliyor. Ve yuvalık çok temiz. Yumurtalar çok temiz. Neyte fotoğraflara bakıyorum yumurtalar yuvalık galan hep pis.

GvGY0y.jpg

yPjM30.jpg
6ZM2XN.jpg

Son düzenleme:
Maşallah kuşlarınız çok güzel. Özellikle erkek olanına bayıldım. Yavrular hayırlı olsun daha yavru çıkacak mı bilinmez ama pek bakmayın tedirgin olmasın anne ve baba

Hocam rainbowda siyah olmaz hele kanatlarda hiç olmaz deniliyor. Ama bi rainbow kalıbı da yok tartışmalı bir konu. Sana bişey diyeyim mi. Senin kuştaki siyahlıklar ayrı bi güzellik katmış. Maşallah. Bana kalırsa bu dişi normal bir rainbow kuştan çok çok güzel.

en son resimde ondeki erkek arkadasi disi
:)
Çok güldürdün yahu :D
Yine de teşekkürler.
Diğer arkasaşlara da teşekkür ederim. Ayrıca dediğiniz gibi dişide ki siyah ekstra güzellik kattığı kanaatindeyim bende. Aynı görüşte olmamız sevindirdi. Genelde pek beğenmiyorlar ama bana sıradışı geldi o yüzden almıştım o kuşu. :) yani daha önce hiç görmemiştim.
Teşkkürler.

Son düzenleme:
Allah nazardan saklasın. O dişiden görsem alırdım kaçırmazdım :) kardeeş. Ben sana bişey deyim mi. Bu forumda inanılmaz bilgili üstadlarımız var. Teknik konularda fikirleri çok değerlidir. Ama diğer insanların kuşlar şöyleymiş böyleymiş demesine takma. Sen seviyosan bitmiştir. Kaldı ki.sevilmeyecek kuşlar mı ? Hayır. Bence olay burda biter. Hem kim rainbow demiş. Kendi mi yapmış ki isim.koymuş. ya da bu rainbow Allah ın emri mi. Yoo. O zaman sen de kuşuna ``rainbow with black`` de. Senin ırkın olsun :) :) :) :) :) :)

Son düzenleme:
Allah nazardan saklasın. O dişiden görsem alırdım kaçırmazdım :) kardeeş. Ben sana bişey deyim mi. Bu forumda inanılmaz bilgili üstadlarımız var. Teknik konularda fikirleri çok değerlidir. Ama diğer insanların kuşlar şöyleymiş böyleymiş demesine takma. Sen seviyosan bitmiştir. Kaldı ki.sevilmeyecek kuşlar mı ? Hayır. Bence olay burda biter. Hem kim rainbow demiş. Kendi mi yapmış ki isim.koymuş. ya da bu rainbow Allah ın emri mi. Yoo. O zaman sen de kuşuna ``rainbow with black`` de. Senin ırkın olsun :) :) :) :) :) :)

Haklısınız teşekkür edeim :))

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:39 -->-> Daha önceki mesaj 20:08 --

@Cihan AYTAN bey rainbow olduğunu erkek için ve dişinin kan taşıdığını söyledi.
Teşekkür ediyorum :) beklediğim cevaptı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:39 --

Yorum yapmak isteyen var mı?

Geri