Karadeniz Pet

kuşlarımın cinsiyeti nedir acaba

murat_febe

Meraklı Üye
Merhaba ben kuşlarımın cinsini öğrenmek istiyorum sarı olanı alalı 8.5 ay oldu aldıgımda 1 aylıktı mavi kuşuda bi mola yerinde denk geldi otoyıkamacılar yakalamış ölmesin diye aldım sonradan anlaştılar kafesleri birleştirdim yuvalık taktım birisi içerdeyken digeri yuvaya girmiyor kuş kumu falanda koydum yuvalıga birbirlerini kaşıyolar ama kavgada ediyolar acaba mavi kuş kaç aylıktır ve kuşlarımın cinsiyeti nedir yardımcı olursanız sevinirim
gn8lrtwm.jpg
irlqbgcg.jpg
yrth3k6i.jpg

Merhaba ben kuşlarımın cinsini öğrenmek istiyorum sarı olanı alalı 8.5 ay oldu aldıgımda 1 aylıktı mavi kuşuda bi mola yerinde denk geldi otoyıkamacılar yakalamış ölmesin diye aldım sonradan anlaştılar kafesleri birleştirdim yuvalık taktım birisi içerdeyken digeri yuvaya girmiyor kuş kumu falanda koydum yuvalıga birbirlerini kaşıyolar ama kavgada ediyolar acaba mavi kuş kaç aylıktır ve kuşlarımın cinsiyeti nedir yardımcı olursanız sevinirim
gn8lrtwm.jpg
irlqbgcg.jpg
yrth3k6i.jpg

tam anlamadım ama ikiside dişi gibi.yeşil olan erkekde olabilir.

fotolar tam net deil ama bu fotolardan iki kuşta %100 dişi diyorum sarı olna kızışmış ama yeşilli olan daha kızışmamış

Sarı olan kızışmış dişi, mavili olan da kızışmamış bir dişi.

Son düzenleme:
Muhabbet kuşu satan bir yere git değiştirmeyi teklif et erkek yeni bulduğun dişiyi.

kızımış oldugunu nerden anlıyorsunuz acaba birde bunlara birer erkek alsam yavru alabilirmiyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

kuşların ikiside dişi sarı olan kızışmış.

kızımış oldugunu nerden anlıyorsunuz acaba birde bunlara birer erkek alsam yavru alabilirmiyim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

fotolar tam net deil ama bu fotolardan iki kuşta %100 dişi diyorum sarı olna kızışmış ama yeşilli olan daha kızışmamış

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:53 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:54 -->-> Daha önceki mesaj 11:53 --

Burun kısmı beyaz dan kahverengine döndüyse kızışmış eş istiyor anlamına gelir

eşini kendimi seçse iyidir yoksa ben kuşu bir kuşcuya götürsem orda kendimi seçse

Sizin aldıgınız bir karar kendiniz pet shop tan almayı şeçerseniiz çiftin tutmama ihtimali var ama kendi seçerse daha iyi olur kendi pet shoptan aldıgınız kuşta olabilir ama kesin çiftleşirler diyemem öyle dişi kabul etmeye bilir

Sizin aldıgınız bir karar kendiniz pet shop tan almayı şeçerseniiz çiftin tutmama ihtimali var ama kendi seçerse daha iyi olur kendi pet shoptan aldıgınız kuşta olabilir ama kesin çiftleşirler diyemem öyle dişi kabul etmeye bilir

çok saol hocam ilginden dolayı

kızışmış olduğunda dişilerin cereleri kahverengi olur erkeklerin ise koyu mavi , tabiki erkek alırsanız yavru alabilirsiniz

dişilerin kızgınlık döneminde burun çevresi kahverengiye döner sarı kuş hazır yanına kızgın yani erkeğinde burun çevresi koyu mavi olacak anlaşırlarsa zamanla yavru alırsın ama sabırlı olucaksın kolay değil erkek geldiğinde yuvalık takarsın kendilerini hazır hissettiklerinde çiftleşme olur dişi yada erkekte sorun yoksa kısırlık yada yumurta kırma yeme gibi yavru alırsın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri