Karadeniz Pet

kuşlarımın cinsiyeti ve yaşı olursa birde ırkı

Batur ARIŞ

Yeni Üye
kuşlarımın cinsi,yaşı ve cinsiyeti nedir acaba.resimleri küçük şekilde yükleyemedim modaratörler düzeltebilirse sevinirim

Yesil olan disi sari erkek daha ikiside ciftlesmek.icin pek hazir degil kizismamislar bu resimlerle zor ama yerliye benziyor ikiside disi 1 yasinin ustunde erkek 1 yasndan kucuk

zaten su an ikiside ayrı şehirlerde yakında ikisinide buluşturucam ve aynı yerde yaşamaya başlıycaklar.ciftleşme için yapmam gereken bir şey varmı ne biliyim kafese kapatma serbest bırakmama gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

yardımcı olabilicek varmı

hiç deneyimim olmadı fakat forumdan okuduğum kadarıyla kuşları 1 hafta kadar ayrı kafeslerde tutup sonra dişiyi erkeğin kafesine bırakmak gerekiyormuş dişinin üstünlük kurmaması için

arkadaşlar abiler ilk kuşuma dişi demiştiniz ama erkek oldugunu iddia eden arkadaslarım oldu ikilemde kaldım rica etsem tecrübeli arkadaşlarda yorum yapabilirmi dişimi erkekmi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:47 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

yok mu kimse yardım edicek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 12:47 --

güncel lütfen yardımcı olun

1 ve 2. Resim dişi

3 ve 4 resim erkek

Nokia 3310 ile gönderildi.

teşekkür ederim diğer sitedede açtım konuyu ordada farklı yorum yapanlar var iyice kafam karıştı :D

Muhabbet kuşlarında çekinik diye bir tabir vardır.. Cekinik kuşlar, Erkek oldugu halde gagasının üzerindeki cere rengi beyaz olan kuşlardır.. Cerenin kenar kısımları mavi kalır hep.. ama burun delikleri cevresi hep beyazdır.. Bu kuslarda göz cevresinde halkalar yaşa bağlı olarak oluşmaz.. kuş 5 yasına da gelse gözleri 6 aylık kuşun gözleri ile aynı olur..

Ben şimdi yorum yapmayayım.. kuşunuzun yaşını biliyorsanız ve kesin olarak 1 yaşının üzerindeyse gözünün etrafında beyaz halkalar oluşmuş mu ona bakın.. halka yoksa %90 cekinik erkektir.. İyi Forumlar kolay gelsin..

ceresi beyaza yakın mavi olan aşırı çekingen çok fena ısırıyor,gözlerinin etrafında halkalar var ama rengini seçemedim şu an,diğer kuş çok aktif alırken erkek dediler ama iyice kafam karıştı

Bende de bir tane var böyle bir kuş.. bazen burnunun üzeri komple mavi oluyor burun delikleri etrafı haric.. sonra komple beyaza dönüyor.. Yakında satıcam bende onu..

benim kuşun hiç koyu mavi olmadı aldığımdan beri ısırıyo çekingen denemediğim yöntem olmadı ilk pembe gibiydi sonra beyazladı hafif mavi oldu kaldı öyle sonra beyazlayıp hafif mavileşiyor

Erkek olma ihtimali de var demekki.. belki de 2 erkek kus besliyorsunuz.. imkanınız varsa o kusu değiştirin.. dişi oldugundan emin oldugunuz bi kus alın.. yaşı erkegin yasına yakın olsun.

hocam ben o konuda biraz karşıt görüşlüyüm kendiini elletmesede 6 aydır besliyorum bu kuşu gidip veremem içim rahat etmez artık 15 gün sonra kavuşucaklar bakalım zamanla anlıycam kesin dişi mi erkekmi

Geri