Karadeniz Pet

Kuşlarımın Cinsiyetleri Nedir? Yardım Lütfen.

• Konbuyu başlatan Serhat KARAHAN
  • Başlangıç tarihi
S

Serhat KARAHAN

Guest

Soldakinin erkek olduğunu biliyorum,ama sağdakini bir türlü çözemiyorum bende de var cere renkli bir kuş.

soldaki erkek, sağdaki dişi.

Kuş hakkında 3 farklı cins söylendi .:D Ben de ikisi de erkek diyorum ve kuşlar çift cinsiyetli olarak geziyorlar. :D İşin şakası bir yana solda ki dişi gibi ama yaşı ve ceresi oturursa net birşey söylenebilir . Sağdaki için de ben aynı cereye sahip ama biraz daha koyu olan bir erkek kuşum var ama cere açılırmı beyazlar mı o konuda net birşey söyleyemem . Ama şuan erkeğe yönelimli .:)

Cinsiyet belirlemeye burun deliklerinin etrafına bakılarak karar vermek gerek, burun deliğinin etrafında beyazlık varsa dişidir, soldaki kuş dişi, parçalı renkteki erkek kuşların cere rengi mavi değil pembe-mor gibi olur, tabi yine burun deliği etrafındaki renk de pembe-mor olmalı, yani sağdaki kuş erkek...

Bu soruyu yaklaşık 50 kişiye sordum daha tam bişey söyleyebilen olmadı. İlk muhabbet kuşlarım aldığıma pişman olacam bu gidişle :) Teşekkürler arkadaşlar.

bencede soldaki dişi burun delikleri etrafında beyaz halka var.. sağdaki dişi beyazlık yok tek renkte... her ne kadar kendı kusumu tahmın edemesemde formlardan arastırdıgım bılgıye gore bu sekılde:)

vasati acaba lı kuşların cinsiyeti bilenler yazsaydı garanti olurdu ama amatörce tahminler olsun oda lazım

Beyler çok kişiye gösterdim ve sonuç olarak ikiside erkek çıktı. Beyaz olan küçükmüş daha dişi gibi görünmesi bu yüzden. Yeşil olan 8-9 aylık bir erkek. Teşekkürler herkese.

Geri