petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarımın Cinsiyetleri Nedir? Yardım Lütfen.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Serhat KARAHAN tarafından 2 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Serhat KARAHAN

2. deadmono17

deadmono17 New Member

Beğenileri:
    0
    Soldakinin erkek olduğunu biliyorum,ama sağdakini bir türlü çözemiyorum bende de var cere renkli bir kuş.

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    soldaki erkek, sağdaki dişi.

4. Filiz BAYIR

bence ikisi de dişi

5. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    soldaki dişi sağdaki erkek

6. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Kuş hakkında 3 farklı cins söylendi .:D Ben de ikisi de erkek diyorum ve kuşlar çift cinsiyetli olarak geziyorlar. :D İşin şakası bir yana solda ki dişi gibi ama yaşı ve ceresi oturursa net birşey söylenebilir . Sağdaki için de ben aynı cereye sahip ama biraz daha koyu olan bir erkek kuşum var ama cere açılırmı beyazlar mı o konuda net birşey söyleyemem . Ama şuan erkeğe yönelimli .:)

7. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Cinsiyet belirlemeye burun deliklerinin etrafına bakılarak karar vermek gerek, burun deliğinin etrafında beyazlık varsa dişidir, soldaki kuş dişi, parçalı renkteki erkek kuşların cere rengi mavi değil pembe-mor gibi olur, tabi yine burun deliği etrafındaki renk de pembe-mor olmalı, yani sağdaki kuş erkek...

8. Serhat KARAHAN

Bu soruyu yaklaşık 50 kişiye sordum daha tam bişey söyleyebilen olmadı. İlk muhabbet kuşlarım aldığıma pişman olacam bu gidişle :) Teşekkürler arkadaşlar.

9. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    ben tam söyledim işte :D gelecekte görüşürüz :D

10. Serhat KARAHAN

Sağol hocam :)

11. Orkun Yener

bencede soldaki dişi burun delikleri etrafında beyaz halka var.. sağdaki dişi beyazlık yok tek renkte... her ne kadar kendı kusumu tahmın edemesemde formlardan arastırdıgım bılgıye gore bu sekılde:)

12. Sinan EREN

vasati acaba lı kuşların cinsiyeti bilenler yazsaydı garanti olurdu ama amatörce tahminler olsun oda lazım

13. Serhat KARAHAN

Beyler çok kişiye gösterdim ve sonuç olarak ikiside erkek çıktı. Beyaz olan küçükmüş daha dişi gibi görünmesi bu yüzden. Yeşil olan 8-9 aylık bir erkek. Teşekkürler herkese.

14. behcetik

behcetik Guest

2'side erkek net

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş