Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsiyetlerini bilmiyorum yardım alabilmem mümkünmü ?

badit

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta sonu yavru olarak ( pet shopçunun ifadesi ) bir takım muhabbet kuşu aldım 5 - 6 kuş içerisinde bu ikisi öpüşüyordu fakat cere renklerinden belli oluyormuş ben bir farklılık göremedim. Fakat kafeste de sürekli öpüşme gibi hal var bunların hangisinin dişi, hangisinin erkek veya ikiside dişimi vada ikiside erkek mi? Yardımcı olabilecek bir arkadaş varmı acaba? Şimdiden teşekkürler.

DuosXK.jpg

pjkdB0.jpg

qqUwFk.jpg

ZJ9Lxs.jpg

dxIR4I.jpg

Son düzenleme:
Teşekkürler Levent bey birde gündüz resimleri ekleyeceğim. Çok teşekkürler.

Mavi erkek, beyaz dişi.Yaklaşık 4 aylık gibi.En az 3 ay sonra yumurta alabilirsiniz.Her kuşun yumurtlama isteği kendine has bir özelliktir.Benim ilk beslediğim (2012) çift 6 aylıkken yumurtlamıştı 4 yumurtanın 2 adetini yedi.Sonra erkeği ayırdım.Kalan 2 yumurtanın biri boş çıktı diğerindeki yavru şuan kuluçkada 3 yumurtası var.

İnşaallah ustaların dediği gibidir bana ikisi de erkek geldi maşallah

Arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. gündüz flaşsız çektiğim fotoğrafları da yüklüyorum. ilginize çok teşekkürler.

411378291.jpg

411378290.jpg

411378289.jpg

411378288.jpg

411378287.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:11 -->-> Daha önceki mesaj 17:28 --

Yusuf bey valla beni baya kuşkuya düşürdünüz. Fakat bir şey soracağım bunlar sürekli öpüşür gibi bir halde ikiside erkek olsa bu olurmu? Arkadaşlar birde buradan araştırdığım kadarıyla hollanda, çek, yerli, ingiliz türleri varmış bunlar hangisinden acaba?

Merhaba Levent bey peki kesin olarak ne kadar zaman alır bunun belirginleşmesi?

Beyaz olan dişi bence
Diğerinin erkek olduğu kesin zaten
Bir de iki erkek kuşun yanyana tünekte bu kadar rahat durması mümkün değil

zaman, zaman seyrek de olsa birbirlerine giriyorlar 2 - 3 dk falan sürüyor car, car bağırıyorlar sonra yine birbirlerine öpüşür gibi yakınlaşıyorlar bir türlü anlayamadım. Tam olarak ne zaman anlaşılır acaba? Birde bunların türü nedir?

2 side erkek gibi beyaz bir ihtimal dişi ola bilir ama erkege daha cok benziyor

Arkadaşlar beyaz kuşumun gündüz flaşsız yeni resimlerini çektim umarım cinsiyeti açısından daha belirgin olmuştur çok şüpheye düştüm net bir bilgi olursa çok mutlu olacağım.

Son düzenleme:
Ustası değilim ama son yüklediğin resimlere göre dişi diyorum ben.

İnşallah öyledir valla çok beğenerek severek aldım ama birde cinslerinden kesin emin olsam çok mutlu olacağım teşekkürler.

Geri