petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarımın cinsleri ve ırklarını merak ediyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Murat FAZLA tarafından 11 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Murat FAZLA

Merhaba muhabbet kuşu severler,

Bu hobiye yeni başladım ve bir tanesini geçen ay, bir tanesini de iki gün önce aldığım iki kuşum var. Aşağıda fotoğraflarını eklediğim kuşlarımın öncelikle cinsini ve ırkını soracağım.

Sarı-yeşil olan erkek, mavi olan dişi. Dişi olanı iki gün önce aldım çünkü erkek olan sürekli kafesinden kaçıyordu ve mutsuz gibiydi sanki. Ayrıca bu renklerin çiftleşme uyumu ile ilgili fikirlerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler

2. Engin DERİM

Bunlar çok tatlı iki yavru daha bunlardan eş olmaz anca kanka olur. Daha çok büyümeleri lazım ;) Güle güle besleyin.

3. Murat FAZLA

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu an eş olmazlar da yetişkin olduklarında bu renk uyumu iyi midir? Şu renkler eş olmalı ya da olmamalı gibi kurallar var mıdır, onu sormak istemiştim.

4. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Dişi 2 aylık erkek 2,5 aylık gibi :) Çok tatlılar maşAllah. Renk uyumu güzel çoğu üreticilerde bu çift kombinasyonunu gördüm :) Ayrıca 4 aylık gibi eşe atılmaları daha uygun oluyor çünkü o zamanlarında eş seçimine uygun oluyorlar. Şimdi de pek sorun değil fakat ben olsam bunları kendime alıştırırdım şahsen :) tabi 1 tanesini bırakarak.

Sayfayı Paylaş