Karadeniz Pet

Kuşlarımın cinsleri ve ırklarını merak ediyorum

• Konbuyu başlatan Murat FAZLA
  • Başlangıç tarihi
M

Murat FAZLA

Guest
Merhaba muhabbet kuşu severler,

Bu hobiye yeni başladım ve bir tanesini geçen ay, bir tanesini de iki gün önce aldığım iki kuşum var. Aşağıda fotoğraflarını eklediğim kuşlarımın öncelikle cinsini ve ırkını soracağım.

Sarı-yeşil olan erkek, mavi olan dişi. Dişi olanı iki gün önce aldım çünkü erkek olan sürekli kafesinden kaçıyordu ve mutsuz gibiydi sanki. Ayrıca bu renklerin çiftleşme uyumu ile ilgili fikirlerinizi merak ediyorum.

Teşekkürler

Bunlar çok tatlı iki yavru daha bunlardan eş olmaz anca kanka olur. Daha çok büyümeleri lazım ;) Güle güle besleyin.

Bunlar çok tatlı iki yavru daha bunlardan eş olmaz anca kanka olur. Daha çok büyümeleri lazım ;) Güle güle besleyin.

Cevabınız için teşekkür ederim. Şu an eş olmazlar da yetişkin olduklarında bu renk uyumu iyi midir? Şu renkler eş olmalı ya da olmamalı gibi kurallar var mıdır, onu sormak istemiştim.

Dişi 2 aylık erkek 2,5 aylık gibi :) Çok tatlılar maşAllah. Renk uyumu güzel çoğu üreticilerde bu çift kombinasyonunu gördüm :) Ayrıca 4 aylık gibi eşe atılmaları daha uygun oluyor çünkü o zamanlarında eş seçimine uygun oluyorlar. Şimdi de pek sorun değil fakat ben olsam bunları kendime alıştırırdım şahsen :) tabi 1 tanesini bırakarak.

Geri