Karadeniz Pet

Kuslarimin diskisi cok koyu renk

sofi01

Yeni Üye
Merhaba benim kuslarimda mantar vardi tedavi ettik ama disi isal oldu simdide diskilari cok koyu renk ne yapmam lazim veteriner bana terramycin diye bisey verdi onu kullaniyorum iki gundur ama iyilesemediler bi turlu

Dışkıları kokuyor mu peki? İshal için mi teramisin verdi? Peki tahlil falan yaptı mı yoksa pekta kuşlarla ilgilenmeyen bir vet.hekim miydi sence? Aspur kanarya yemi ishale durumunda çok fayda sağlar. Aspur verebilirsin kuşuna.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

İlacın tam ismini yazar mısın? neo-terramicyn mi pan-teramicyn falan mı yoksa

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:25 -->-> Daha önceki mesaj 21:24 --

Keyfleri nasıl yem yiyorlar mı?

Neo terramicyn verdi koku yok ama diskisi buyuk ve yapiskan kivamda

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:30 -->-> Daha önceki mesaj 21:28 --

Simdi kestim ilaci koymadim suyuna ilac kullanmakta istemiyorum acikcasi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:32 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

Kekik cayi yaptim verdim gunduz biraz

Yapışkan kıvamın ilaçtan kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum. Lütfen koku mevzunu tekrar kontrol eder misin, alışkın olduğun kokunun dışında bir koku var mı diye. Yani bundan emin olmalısın. İlacı hangi teşhisten ötürü verdiğini söyledi mi ya da sen sordun mu? Elindeki ilacın kullanım süresi de galiba 3 artı iyileşmezse 2 gündü.Yani muhtemelen 2. ya da 3. günde bi değişiklik başlamalı. Dışkıda bir değişiklik oldu mu ilaçtan sonra ve öncesinde fark var mı yani? Dur bi bakayım.

Evet fark var daha suluydu simdi daha koyu kivamda yapiskan ama ilactanmi bilmiyorum patates felanda verdim haslanmis kokuya bakiyorum simdi

Kekik çayı da ishale iyi geliyordu galiba.Sen gittiğin veterinere güvendin mi onu bi söyler misin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:39 -->-> Daha önceki mesaj 21:38 --

Kuşlarının net göründüğü ve dışkılarının fotoğraf paylaşırsan iyi olur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:52 -->-> Daha önceki mesaj 21:39 --

Bir de ilacı suya ne kadar kattın?

Ya veteriner bakmadi kuslara oyle kafasina gore verdi ilaci

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:06 -->-> Daha önceki mesaj 14:05 --

8
bf03905dc6adc28c36c6336a3a6c2e71.jpg
buda diskilari

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

Ilaci suya 1 cay kasigi kattim

Tamam suanda erkekgin diskisinda sindirilmemis yem var disinin ki duzelmis gibi aman uzun diskisi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:58 -->-> Daha önceki mesaj 14:51 --

10e1234d88d41b78ccb03e29963f5c83.jpg
kuslarin son hali usteki erkek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:59 -->-> Daha önceki mesaj 14:58 --

Suyuna cay koydu babam iyi gelir dedi ama

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:56 -->-> Daha önceki mesaj 14:59 --

Suan da erkek isal oldu diskisi acik yesil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:17 -->-> Daha önceki mesaj 16:56 --

Kusumun diskisi suan beyaz renkte pirinc lapasi verdim ondan olabilirmi ve cok sulu :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:19 -->-> Daha önceki mesaj 20:17 --

ad401f81e476f66680c3c126f9533ecd.jpg
suan bu halde

Dışkıları kağıt ya da gazete üzerinden paylaşsaydın keşke bu şekilde hiç belli değil. Sen dahi doğru takip edemezsin.Çay kaşığı çok fazla suyun rengi neredeyse kahverengiye dönmüş sen ne yaptın! Teramisinin fazla kullanımı da mantarı tetikler. Ve ishale sebep olur. Yan etlikerine bakmadın mı hiç

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:31 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

Pirinç lapasıyla alakası değildir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:33 -->-> Daha önceki mesaj 21:31 --

İlacın üçüncü günü bugün galiba daha fazla verme.Baktım sadece 3 gündü kullanımı.

Simdi ben normal yem ve su verdim sadece suyuna sirke koysam mi sizce

Sade su ver erkeğin yem sindirememe olayı devam ederse abartmamak kayfıyla sirkeyi de ekle bence.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:51 -->-> Daha önceki mesaj 22:50 --

Bir de kağıt üzerinde dışkı lasınlar takip et ve bizimle onu paylaş, tamam.

İshalinin geçmemiş olacağını düşündüğüm için takip et dedim çünkü her ne kadar antibakteriyel olsa da teramisine ishal konusunda pek inanmıyorum. Aksi de olabilir. :/

Anladim bende ilac vermk istemiyorum acikcasi bide kuslarda yoruldu artik kac gundur degisik seyler yapiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:20 --

75dd37ef65829478c2781a96a54fe3cf.jpg
uzun olanlar disinin diskisi diger kucuk olanlar erkegin diskisi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:32 -->-> Daha önceki mesaj 09:31 --

2efcdd5a8e37de41c920eec393688a0b.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:25 -->-> Daha önceki mesaj 09:32 --

Erkek kusumun diskisinda degisiklik var beyaz gini krem gibi simdide

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:25 --

Ya ben mega bakteriden supelenmeye basladim kuslarim gun gectikce zayifliyor sirke koyuyorum ama sularina baska ne yapabilirim cok uzuluyorum

Geri