Karadeniz Pet

kuşlarımın fotoğrafı ve onlar hakkında sorularım:)lütfen bi bakın!

Duygu

Yeni Üye
MRB ARKADAŞLAR.GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE MAVİ BİR ERKEK VE SARI BİR DİŞİ KUŞUM VAR.DİŞİYİ SONRA ALDIK OĞLUŞUMA:) EKİM'DE ALIRKEN 3-4 AYLIK DENİLDİ.ŞUAN 6-7 AYLIK OLMASI LAZIM BU DURUMDA.KAÇ AYLIKTIR SİZCE?ERKEK KUŞUM 1 YAŞINDA DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ONU DA NİSANDA GETİRDİK.4 AYLIK DENİLMİŞTİ.ERKEK OLAN ERİK İN TÜY DÖKÜMÜ HİÇ BİTMİYOR TÜM GIDA VE VİTAMİN TAKVİYEME RAĞMEN.KIZIŞTIĞI İÇİN Bİ EŞ ALMA GEREĞİ DUYMUŞTUK.ERİK BİZE ÇOK ALIŞKIN VE ÇOK GÜZEL KONUŞUYOR GEVEZEM:) KAÇ AYDIR DİŞİYİ BEKLİYOR YAVRUM YAZIK.ÇOK GÜZEL ÖPÜŞÜP OYNAŞIYORLAR.AĞIZDAN YEM VERME FİLAN HERŞEY TAMAM.YUVA ALDIK AMA TAKMADIK DİŞİMİZ LİMON UN HAZIR OLMASINI BEKLEDİĞİMİZDEN.TAKALIM MI?Bİ DE HEP DIŞARDALAR ZATEN,KAPISI AÇIK KAFESİN HEP.DİŞİ ÇOK KISKANÇ VE BU YÜZDEN SALDIRGANLAŞIYOR.ERİK ONDAN KORKUYOR.STRES YÜZÜNDEN OLDUĞUNU VE BU SÜRECİN UZADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.FOTODA KAFASINDAKİ TÜY KAPSÜLLERİ BELLİ DEĞİL GİBİ AMA KAFASI HEP BUNLARLA DOLU OLUYOR.BU KONUDA NE YAPABİLİRİM,Bİ İLAÇ VAR MI KULLANABİLECEĞİM?BİRAZ UZUN OLDU AMA OKUYUP CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.

Yavru almak istiyorsan yuvalıgı tak simdiden fazla raatsız etme ve dısarıya salma kafesde dursunlar

Teşekkürler.yavru alma derdim yok sadece erkek kuşum çok istekli olduğundan çiftleşmelerini istiyorum.diğer sorularım hakkında bi bilginiz var mı?bi de sağlıklı görünüyorlar değil mi?

Sarı olan kuşta bana erkek gibi geldi sarının yakından fotoğrafını atarsanız bi bakalım

teşekkürler.sarı kuşumuz limon dan ben de şüphelendim birara çünkü erkek gibi davranışları olmuştu ağızdan yem verme gibi ama dişiler de yapabiliyormuş bazen.çok kemirgen,hırçın ve baskın oluşundan dolayı dişi olduğuna emin oldum.ama yine de çekip yükleyebilirsem yüklerim.

Sarı olan kuşta bana erkek gibi geldi sarının yakından fotoğrafını atarsanız bi bakalım

aşkın haklı olabilir hocam, çünkü benim de başıma geldi. kendim görüp erkek olduğunu düşünerek aldığım kuş dişi çıktı...
Siz yakından bir fotoğrafını atın ustalar bi baksınlar derim ben...

teşekkürler cevap için.öyle bir foto çekip koyarım o zaman.aman Allah korusun kaç aydır bizde,erik de çok alıştı.inş.erkek çıkmaz.

Geri