Karadeniz Pet

Kuşlarımın ilk yumurtaları geldi :) resimli

günde 1 defa kontrol amaçlı bakıyorum dişi de tepki vermiyor sağolsun :)

Hayırlı olsun inşallah yavrularıda görürsünüz :)

Hayırlı olsun inşallah yavrularıda görürsünüz :)

insallah hocam gidişat ıyı gibi ama insallah sonunu getirirler:rolleyes:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 22:33 --

4. yumurta da sorunsuz geldi
Wal2bZX.jpg

Son düzenleme:
Hayırlı olsun, sağlıklı bir şekilde büyütme dileğiyle.

gözünüz aydın inş yavrular da sag salım cıkarlar :)

hayırlısı ile sonunuda getirseler

5. yumurta geldi
SeFsjzB.jpg

yumurtalara numara yazmanız çok değişik (= kabuk benim bildiğim geçirgendir millet rekli çıksın kuşlar diye boyalı havuzlara yumurtaları atıyor özellikle boyalı enteresan renkte civcivler öyle dünyaya geliyor inşallah toksik bir madde yoktur mürekkepte =/
Hayırlı olsun bu arada ^_^

Yumurtaya zarar verecegini bilmiyordum forumda bazi arkadaslR da sayi vermisler yumurtalara onlardan esinlendim

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:40 -->-> Daha önceki mesaj 19:38 --

Gözün aydın darısı başımıza :D

İnsallah :):):)

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:37 -->-> Daha önceki mesaj 19:40 --

-------------------

Hayırlı olsun :) bol bol yavrularınız olsun İnşAllah :)

Son düzenleme:
Abi mürekkep zarar vermez. Yumurtaya numara verlmesinin nedeni ilk yumurtanın çıkacağı tarihi hesaplamaktır; diyelim ilk yumurta oldu numarayı verdiniz yumurtanın çıkma zamanı geldi geçti ama yavru yok e dişide yorulmasın diye boş yumartayı atmamız gerekiyor bu durumda ilk numaradn başlıyoruz, numara vermese hangisi ilk hangisi son yumurta bilemezsin ve dişiyide boşa yormuş olursun. Tabi yumurta kontrolü yaparsanız o zaman vermeyebilirsiniz orası ayrı konu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri