petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarımın Irkından Emin Değilim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Mesut ÇETİN tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Mesut ÇETİN

Merhaba arkadaşlar.İki gün önce muhabbet kuşu almaya gittim.Daha iri olanını beğendim.Adam ötekini de gösterdi.Bu da kardeşi dedi.İkisinden hangisini alsam bilemedim.Ben de ikisini de aldım.Birini abime vereceğim.
    Adam bana ırklarını söyledi ama ben sizi etkilemek istemiyorum :) sizce cinsleri nedir ? Bu kuşlar kaç aylık acaba , ben 40-50 günlük diye düşünüyorum.Kuşlarımı videodan görebilirsiniz.Teşekkürler..

#1 Mesut ÇETİN, 21 Ağustos 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ağustos 2013
  2. Berkin ESİM

3. Mesut ÇETİN

Pardon ya , unutmuştum videoyu eklemeyi. Eğer net olarak görünmüyorsa resimde ekleyebilirim.
    Kuşlar gördüğünüz gibi şimdiden çok iyi huylular.Şimdiye kadar 4-5 tane kuş evcilleştirip konuşturdum.Ama daha yavruyken bunlar gibi akıllısına rastlamadım.

#3 Mesut ÇETİN, 21 Ağustos 2013
  4. Berkin ESİM

Kardeş ırkını ben pek anlamam ama videodan ırkını bulurlar heralde ama cinsiyeti ve yaşı tam belli olmuyo fotograf koyarsanız daha net sonuçlar alırsınız vede 40 günlük gibi durmuyorlar bana göre

5. Oğuz GÜZELLİ

yerli kuş bunlar.ırk falan yok.kandırmaya gelme..

6. Mesut ÇETİN

İkisini 55 tl ye aldım.Bu kuşların ingiliz-çekoslavak kırması olduğunu söyledi pet shopcu.
    Yerli kuşlardan daha iri ve uzun kuyruklu duruyorlar sanki..
    Kuşların kardeş olduğunu söylediler , ne kadar doğru bilemiyorum tabi.İkiside erkek diye biliyorum.Birbirlerine yem veriyorlar , okşuyorlar falan :)

#6 Mesut ÇETİN, 21 Ağustos 2013
  7. İSMAİL ŞAHİN FİDAN

kuşlar kardeşse bir birlerini kaşımaları okşamaları normal.kuşların ikiside erkek.ama ırklarını bilemem.ama fiyat uygun gibi.iki üç aylık gibi gözüküyorlar

8. Mustafa Demir

Bana yerli gibi geldi...

9. Mehmet ŞEKER

çek-yerli kırması

10. Sevtap DERİN

İngiliz gibi havaları var.

11. Mesut ÇETİN

Neyse bakalım.Besleyeceğiz bunları.Çok beğendik aldık artık , elden çıkartmak olmaz.Birisibi abime vereceğim.
    İngiliz kuşlar pek hoşuma gitmiyor ama boylu poslu çek kuşlarını çok seviyorum ama bu defa da olmadı.
    Eğer bundan sonra bir kuş alırsam kesinlikle pet shoptan falan almam.Geçmişini bildiğim bir kuş alırım artık , bu sitedeki abilerden falan mesela.

Sayfayı Paylaş