Karadeniz Pet

Kuşlarımın Irkından Emin Değilim

• Konbuyu başlatan Mesut ÇETİN
  • Başlangıç tarihi
M

Mesut ÇETİN

Guest
Merhaba arkadaşlar.İki gün önce muhabbet kuşu almaya gittim.Daha iri olanını beğendim.Adam ötekini de gösterdi.Bu da kardeşi dedi.İkisinden hangisini alsam bilemedim.Ben de ikisini de aldım.Birini abime vereceğim.
Adam bana ırklarını söyledi ama ben sizi etkilemek istemiyorum :) sizce cinsleri nedir ? Bu kuşlar kaç aylık acaba , ben 40-50 günlük diye düşünüyorum.Kuşlarımı videodan görebilirsiniz.Teşekkürler..

rr2s8.jpg

rr2t5.jpg

rr2sj.jpg

rr2sn.jpg

rr2sp.jpg

rr2ss.jpg

rr2t0.jpg

rr2st.jpg

rr2t7.jpg

rr2s8.jpg

watch

watch

watch

Moderatör tarafında düzenlendi:
Pardon ya , unutmuştum videoyu eklemeyi. Eğer net olarak görünmüyorsa resimde ekleyebilirim.
Kuşlar gördüğünüz gibi şimdiden çok iyi huylular.Şimdiye kadar 4-5 tane kuş evcilleştirip konuşturdum.Ama daha yavruyken bunlar gibi akıllısına rastlamadım.

Kardeş ırkını ben pek anlamam ama videodan ırkını bulurlar heralde ama cinsiyeti ve yaşı tam belli olmuyo fotograf koyarsanız daha net sonuçlar alırsınız vede 40 günlük gibi durmuyorlar bana göre

yerli kuş bunlar.ırk falan yok.kandırmaya gelme..

İkisini 55 tl ye aldım.Bu kuşların ingiliz-çekoslavak kırması olduğunu söyledi pet shopcu.
Yerli kuşlardan daha iri ve uzun kuyruklu duruyorlar sanki..
Kuşların kardeş olduğunu söylediler , ne kadar doğru bilemiyorum tabi.İkiside erkek diye biliyorum.Birbirlerine yem veriyorlar , okşuyorlar falan :)

kuşlar kardeşse bir birlerini kaşımaları okşamaları normal.kuşların ikiside erkek.ama ırklarını bilemem.ama fiyat uygun gibi.iki üç aylık gibi gözüküyorlar

Neyse bakalım.Besleyeceğiz bunları.Çok beğendik aldık artık , elden çıkartmak olmaz.Birisibi abime vereceğim.
İngiliz kuşlar pek hoşuma gitmiyor ama boylu poslu çek kuşlarını çok seviyorum ama bu defa da olmadı.
Eğer bundan sonra bir kuş alırsam kesinlikle pet shoptan falan almam.Geçmişini bildiğim bir kuş alırım artık , bu sitedeki abilerden falan mesela.

Geri