Karadeniz Pet

Kuşlarımın sıkıntısı nedir (Resimli)

ObreuS

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bugun bir arkadaşımdan bir çift kuş aldım ancak eve gelince farkettimki kuşlar isal. Sizce bu dışkıya bakarak sorunu nedir.

Birde nasıl çözebiliriz.

Şimdiden teşekkürler.

vyse4ate.jpg

tuzy4e4a.jpg

u7u3u3er.jpg

rene9ava.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:06 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Güncellllllll

ortam değişkliğinde kaynaklanabilir biraz gözlem yapın suanda hala böyle mi yem yiyip su içiyorlar mı kuslarda kabarma var mı

ortam değişkliğinde kaynaklanabilir biraz gözlem yapın suanda hala böyle mi yem yiyip su içiyorlar mı kuslarda kabarma var mı

Hocam açıkcası kuşları aldığım yer resmen pislikten geçilmeyen bir yerdi.

Kuşlar yemi yiyorlar ama çok fazla değil. Su içiyorlar, bugün sabah evden çıkarken sularına 1 çay kaşığının ucuyla kahve koydum belki iyileşir diye. Kusma yok. Kuşlar çok sakin duruyorlar, kabarma ise bazı uyuşuk olduğu zamanlarda oluyor.

Kuşları bugüne kadar sadece akdarı ile beslemişler. Yavru zamanları ise yumurta ekmek havuç maması hazırlayıp vermişler.

Bulundukları ortam soguk olmayan bir ortam hatta bazen yerine göre sıcak olduğuda oluyor.

Çift kuşun dişisinin gögüs kısmındaki tüyler yolunmuş gibi olmuş. Kuşları dün yıkayınca farkettim onuda.

Galiba kuşlar stresten dolayı bu hale gelmişler.

Dışkı renkleri normalse akşama patates haşlayıp vereceğim. İnşallah iyileşirler.

Yorumlarınızı bekliyorum.

keşke siz yıkamasaydanız üşütmüşte olabilirler kuşlar ceyranda kalmasın kapısı penceresi kapalı bir yere koyun ortam değişikliğide etki eder kuşlarında resmini yüklermisin

Hocam kuşların resmini akşam eve gidince yükleyeyim. Kuşları yıkamadan öncede yaptıkları dışkılarda bu şekildeydi. Zaten akşam 6 gibi getirdim eve geldiğinden beri böyleydiler.

Sağı solu arkası altı üstü kapalı sadece önü telli pvc kafesde duruyorlar. Ceyranda kalma gibi bir durumları yok odanın köşesindeler.

bana biraz ıshal gıbı geldı kuscudan saf kanarya yemı aspur al 1 hafta kullan sıkıntını gıderecektır ıyı hobıler

bana biraz ıshal gıbı geldı kuscudan saf kanarya yemı aspur al 1 hafta kullan sıkıntını gıderecektır ıyı hobıler

Bencede ishallik durum var çünkü diğer çiftlerimin dışkıları bundan daha katı.

Ben acaba bir hastalık belirtisi varmıdır dışkıda diye düşündüm.

Teşekkürler.

s.a arkadaşlar bende 3 tane muhabbet kuşu varda cinsiyetlerini ve cinslerini öğrenmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba?

İlk dışkıları sıkıntılıydı ama son dışkıları normal. Sıcakta tutun ilk günler kafesten az çıkarın. Yıkadıktan sonra ceryanda kalmadıkları süre yıkamızda sıkıntı yok. Hatta gerekli. Ama fısfıslayarak yıkayın veya kuşlar kendi yıkansınlar. Meyve sebze yulaf verin. Bir de kahve kuşlara çok zararlı. Kafein içeren herşeyin kuşlara 1 yararı varsa 1000 zararı var vermeyin bidaha. İshal durumunda da sularına pirinç unu katın hatta lapa yapıp yedirin. Haşlanmış patatesi de bulundurun kafeste.

Geri