petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarımın sıkıntısı nedir (Resimli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ObreuS tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba arkadaşlar.

Bugun bir arkadaşımdan bir çift kuş aldım ancak eve gelince farkettimki kuşlar isal. Sizce bu dışkıya bakarak sorunu nedir.

Birde nasıl çözebiliriz.

Şimdiden teşekkürler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:06 -->-> Daha önceki mesaj 23:49 --

Güncellllllll

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    ortam değişkliğinde kaynaklanabilir biraz gözlem yapın suanda hala böyle mi yem yiyip su içiyorlar mı kuslarda kabarma var mı

3. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Hocam açıkcası kuşları aldığım yer resmen pislikten geçilmeyen bir yerdi.

Kuşlar yemi yiyorlar ama çok fazla değil. Su içiyorlar, bugün sabah evden çıkarken sularına 1 çay kaşığının ucuyla kahve koydum belki iyileşir diye. Kusma yok. Kuşlar çok sakin duruyorlar, kabarma ise bazı uyuşuk olduğu zamanlarda oluyor.

Kuşları bugüne kadar sadece akdarı ile beslemişler. Yavru zamanları ise yumurta ekmek havuç maması hazırlayıp vermişler.

Bulundukları ortam soguk olmayan bir ortam hatta bazen yerine göre sıcak olduğuda oluyor.

Çift kuşun dişisinin gögüs kısmındaki tüyler yolunmuş gibi olmuş. Kuşları dün yıkayınca farkettim onuda.

Galiba kuşlar stresten dolayı bu hale gelmişler.

Dışkı renkleri normalse akşama patates haşlayıp vereceğim. İnşallah iyileşirler.

Yorumlarınızı bekliyorum.

4. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    keşke siz yıkamasaydanız üşütmüşte olabilirler kuşlar ceyranda kalmasın kapısı penceresi kapalı bir yere koyun ortam değişikliğide etki eder kuşlarında resmini yüklermisin

5. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Hocam kuşların resmini akşam eve gidince yükleyeyim. Kuşları yıkamadan öncede yaptıkları dışkılarda bu şekildeydi. Zaten akşam 6 gibi getirdim eve geldiğinden beri böyleydiler.

Sağı solu arkası altı üstü kapalı sadece önü telli pvc kafesde duruyorlar. Ceyranda kalma gibi bir durumları yok odanın köşesindeler.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  7. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Peki hocam teşekkür ederim. Ben sabah evden çıkarken sularına az miktar türk kahvesi eklemiştim. Akşam 17e kadar dursa sıkıntı olmaz değilmi?

8. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  9. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Peki hocam teşekkür ederim.

10. Gökhan Naçar

Gökhan Naçar New Member

Beğenileri:
    0
    bana biraz ıshal gıbı geldı kuscudan saf kanarya yemı aspur al 1 hafta kullan sıkıntını gıderecektır ıyı hobıler

11. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    Bencede ishallik durum var çünkü diğer çiftlerimin dışkıları bundan daha katı.

Ben acaba bir hastalık belirtisi varmıdır dışkıda diye düşündüm.

Teşekkürler.

12. mehmet emin tektaş

Beğenileri:
    0
    s.a arkadaşlar bende 3 tane muhabbet kuşu varda cinsiyetlerini ve cinslerini öğrenmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz acaba?

13. ObreuS

ObreuS Member

Beğenileri:
    1
    A.s hocam yeni bir konu açıp resimlerini eklerseniz arkadaşlar daha kolay yardımcı olabilirler.

14. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    İlk dışkıları sıkıntılıydı ama son dışkıları normal. Sıcakta tutun ilk günler kafesten az çıkarın. Yıkadıktan sonra ceryanda kalmadıkları süre yıkamızda sıkıntı yok. Hatta gerekli. Ama fısfıslayarak yıkayın veya kuşlar kendi yıkansınlar. Meyve sebze yulaf verin. Bir de kahve kuşlara çok zararlı. Kafein içeren herşeyin kuşlara 1 yararı varsa 1000 zararı var vermeyin bidaha. İshal durumunda da sularına pirinç unu katın hatta lapa yapıp yedirin. Haşlanmış patatesi de bulundurun kafeste.

Sayfayı Paylaş