Karadeniz Pet

kuşlarımın tekrar yumurtaya yatmasını istiyorum

Funda BAL

Meraklı Üye
Merhabalar.
arkadaşlar temmusun ilk haftası kuşlarımızın çoğunu sattık. 3 çift vardı yavrulu onları yine kendime ayırdım fakat bulundukları kafesten ikili üretim kefesine taşıdım, bunlar yavrularını büyüttü ve ayırdık. Yavrular ortalama 15 temmus doğumlu.
Ama çiftlerim sanırım bu yer değişiminden etkilendiler ki o zamandn beri tekrar yumurtlamadılar.
şu an 1 çiftimin dişisi bu aralar tekrar kuluçkaya girmeye başladı, kemiriyor fln. Diğerleri girmiyor.

Bunlara nasıl davranmam ne yapmam gerek çiftleşmeleri için. Kafesini yerini mi değiştireyim tekrar?Yardımcı olurmusunuz.

Bu, kimi üreticilerimizin karşılaştığı bir sorun. Eşler birbirlerini unutabiliyor uzun süre ayrı kaldıklarında. Tekrar eş tutmaları zaman alıyor.
Kafes içinde varsa oyuncak namına bir şey kalmasın. Tünek sayısını azaltın. İnternetten çiftleşme ve yavru beslenme sesleri indirip dinletin. Hiç bir şey yapmamaktan iyidir. :)

Bu, kimi üreticilerimizin karşılaştığı bir sorun. Eşler birbirlerini unutabiliyor uzun süre ayrı kaldıklarında. Tekrar eş tutmaları zaman alıyor.
Kafes içinde varsa oyuncak namına bir şey kalmasın. Tünek sayısını azaltın. İnternetten çiftleşme ve yavru beslenme sesleri indirip dinletin. Hiç bir şey yapmamaktan iyidir. :)

Kuşları ayırmadık hiç sadece kafes değiştirdik. 5 katlı ahşap üretim kahesi vardı ordan alıp çift kafeslere kattık yuvalığını fln, orda yavruları büyüttüler sonra tekrar yumurlamadı dişi

Evet ağustosta yine yumurtlamış olması lazımdı ama ekim i çıkıyoruz neredeyse

O zaman tam tersini deneyebilir,kuşları ayırarak birbirlerini özlemelerini sağlayabilirsiniz. Umarım kısa zamanda sonuç alırsınız.

Bazen böyle durumlar olabiliyor. Uğur Abi'nin de dediği gibi ayırma yöntemine başvurabilirsiniz.

Teşekkür ederim ayırmayı deniyeceğim. 1ay yeterli sanırım, ya da daha kısa bir zaman mı ayırayım sizce?

Geri