petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşlarımın tekrar yumurtaya yatmasını istiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Funda BAL tarafından 23 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Merhabalar.
    arkadaşlar temmusun ilk haftası kuşlarımızın çoğunu sattık. 3 çift vardı yavrulu onları yine kendime ayırdım fakat bulundukları kafesten ikili üretim kefesine taşıdım, bunlar yavrularını büyüttü ve ayırdık. Yavrular ortalama 15 temmus doğumlu.
    Ama çiftlerim sanırım bu yer değişiminden etkilendiler ki o zamandn beri tekrar yumurtlamadılar.
    şu an 1 çiftimin dişisi bu aralar tekrar kuluçkaya girmeye başladı, kemiriyor fln. Diğerleri girmiyor.

Bunlara nasıl davranmam ne yapmam gerek çiftleşmeleri için. Kafesini yerini mi değiştireyim tekrar?Yardımcı olurmusunuz.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Bu, kimi üreticilerimizin karşılaştığı bir sorun. Eşler birbirlerini unutabiliyor uzun süre ayrı kaldıklarında. Tekrar eş tutmaları zaman alıyor.
    Kafes içinde varsa oyuncak namına bir şey kalmasın. Tünek sayısını azaltın. İnternetten çiftleşme ve yavru beslenme sesleri indirip dinletin. Hiç bir şey yapmamaktan iyidir. :)

3. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6

Kuşları ayırmadık hiç sadece kafes değiştirdik. 5 katlı ahşap üretim kahesi vardı ordan alıp çift kafeslere kattık yuvalığını fln, orda yavruları büyüttüler sonra tekrar yumurlamadı dişi

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben yanlış anladım kusura bakmayın. Aslında önceden yavru alınmış eş kuşlar ortama, yeni kafese alıştıkları gibi yeni kuluçkanın başlaması lazım..

5. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Evet ağustosta yine yumurtlamış olması lazımdı ama ekim i çıkıyoruz neredeyse

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    O zaman tam tersini deneyebilir,kuşları ayırarak birbirlerini özlemelerini sağlayabilirsiniz. Umarım kısa zamanda sonuç alırsınız.

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Bazen böyle durumlar olabiliyor. Uğur Abi'nin de dediği gibi ayırma yöntemine başvurabilirsiniz.

8. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    Teşekkür ederim ayırmayı deniyeceğim. 1ay yeterli sanırım, ya da daha kısa bir zaman mı ayırayım sizce?

9. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yeterli olacaktır. Hayırlısı olsun.

Sayfayı Paylaş