Karadeniz Pet

Kuşlarımın yaşını söyleyebilir misiniz?

• Konbuyu başlatan berkk
  • Başlangıç tarihi
B

berkk

Guest
Arkadaşlar selamlar. Erkek olanı ingiliz ya da kırma sanırım dişi de yerli gibi duruyor. benim merak ettiğim yaşları kaç?

Resimler net değil. 1 Yaşın üzerindeler ve kızışmışlar.

bir de size zahmet şu resimlere bakabilir misiniz? bunlar da pek net degil fakat daha iyi gibi. zaten çiftleşiyorlar bol bol :)

sorularım da:

erkek olan ingiliz ya da kırma ve dişi olan da yerli değil mi?
dişinin karnı şiş gibi bu yumurta vereceği için mi şiş yoksa tüylerini mi kabartmış?

Merhaba berk kuşalarıntunekte olan resimlri bizlere daha çok yardımcı olacaktır..

ama mutelen kuşların yaşına ya girmiş ya girecek yumutlayacağı zaman dişi yuvalıkta gecirecektir günlerini yuvalıga girip orda kalmaya başladıgı günden en gec 3 gune yumurta geliyor...

İkisi de henüz genç. 1 yaş civarı. Yalnız erkek dişiden bir kaç ay büyük. Gözleri net çıkmadığı için pek belli olmuyor. Dişinin kanatlar yana düştü mü, bir de kuyruk aşağı doğru vuruyor mu bir bakın. Eğer düştüyse büyük olasılıkla yumurtası var. Dişinin dışkısına da bakın; eğer normalden büyükse %99 yumurta var dişide. Popo ve karın kısmı öyle görünüyor çünkü.

merhaba hakikat,

kız zaten sürekli yuvaya giriyor arada bir çıkıyor çiftleşiyorlar sonra tekrar giriyor. şu an kızı çok rahatsız etmek istemiyorum yuvalıktan çıkmaması için uygun bir poz verdikleri zaman daha net bir fotoğraf çekerim tünekte. cinsleri hakkında bir fikriniz yok sanırım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:33 -->-> Daha önceki mesaj 14:31 --

İkisi de henüz genç. 1 yaş civarı. Yalnız erkek dişiden bir kaç ay büyük. Gözleri net çıkmadığı için pek belli olmuyor. Dişinin kanatlar yana düştü mü, bir de kuyruk aşağı doğru vuruyor mu bir bakın. Eğer düştüyse büyük olasılıkla yumurtası var. Dişinin dışkısına da bakın; eğer normalden büyükse %99 yumurta var dişide. Popo ve karın kısmı öyle görünüyor çünkü.

aynen abi dişi neredeyse insan gibi yapacak dışkısını normalinin 3-4 katı büyüklükte yapıyor 1 haftadır. yuvalıkta biraz talaş var arada kız çıktıgı zaman yuvalıgı açıp dışkılarını temizliyorum. buna gerek var mı yoksa tamamen ona mı bırakayım durumu.

bir de kanatlar aşagıda ve kuyruk aşagı doğru indi artık

Berk ben üstadlara bakarak çok daha acemiyimdir ama edindiğim tecrübelere dayanarak söylüyorum.

Yuvalıkta Talaş yerine ilk etapta ince kum koy ve mümkün olduğunca yuvalıkla oynama sen kendi halleder

Kuşların 2 side yerli gibi dişi kesin yerlide erkekte ondan büyük olduğundan belkide iri görünüyor..
ilgiliz kırma dahi olsa belli olurdu..

saolasın bilgiler için. tavsiyelerinize dikkat edicem.

Geri