Karadeniz Pet

Kuşlarımın yaşları-cinsiyetleri ve öneriler

tpanke

Yeni Üye
Arkadaşlar yeşil dişi sarı erkek diye biliyorum. Resimler kaliteli değil ama bi fikir verebilir size. Yaşlarını sormak istiyorum. Erkek 1 yaşını geçti sanırım ve dişiden 4-5 ay önce benim oldu. Dişinin yaşını ve cinsiyetinden emin olamadığım için cinsiyetini sormak istiyorum. Ayrıca birbirlerini kaşıyorlar yem kusuyorlar birbirlerine. Erkek gagasını tüneğine sürtüyor ara sıra bildiğime göre çiftleşmek istediğini belirtiyor. Dişi kuşum çok agresif ve yaramaz. Akıllı yemlik kullanıyorum. Yem döküyor özellikle akşam-gece saatleri çok agresif oluyor erkeği kovalıyor. Ve kafasını aşağı yukarı sallayarak tüneğinde sağa sola hızlıca gidiyor. Bunu genelde akşam-gece saatlerinde erkeğe sataştığı zamanlarda yapıyor. Erkekle ilgili bir problemim var. Kuşum yerden yükselemiyor, kanatlarını seri çırpamıyor ve havada manevralar yapamıyor. Yüksek biryerden havalanırsa 10-15 metre ilerideki odaya gidebiliyor anca. Ve kuşlarımın kafesini açmadığım 9-10 gün olmuştur en fazla geldiğinden beri düzenli olarak uçmasını sağlıyorum. Son olarak kafeste mutlaka olması gerekenler nelerdir ? Gaga taşı, mineral vb neler almalıyım. Uzun oldu biraz kusura bakmayın :) Hayırlı Ramazanlar.
Ybn

Ybl

Ybn

Benden kaynaklı bir sorun mu bilmiyorum ama resimler açılmıyor yüklemede sorun var sanırım

Fotoğraflarınızı bende gömremedim erkeğinizde yağlanma olmuş olabilir belki de ondan havalanamıyordur mineral blok ve kalamar kemiği olmazsa olmazlardandır.Dişiler genelde agresif olurlar normal yemliğe günlük az az yem koyun akıllı yemliğe yaptığını daha sonra unutur belki

Resimler görünmüyor duzenlerseniz yardimci olabiliriz

Geri