Karadeniz Pet

Kuşlarımın Yeni Yemi Geldi

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
20161020_153331.jpg
Sa iyi akşamlar haftasonu(ayın 16 veya 15in de) sipariş verdiğim yemlerim bugün gün içinde elime ulaştı. Aldığım sitede istediğim ürünlerde elinde olmadıkları için arayıp bilgilendirdiler bende gelmesini bekledim. Dün ellerine stokta olmayan malzeme gelmiş ve kargoyu yolladılar ve bugün kapıda ödeme ile aldım. Yani 1 günde adıma faturalı şekilde geldi. Paketleme sorunsuzdu hasar,eksik veya tarihi geçmiş yem yoktu. Eğerki internetten sipariş verecek olanlar ama nerden alayım güvenilirmi diyenler olursa kesinlikle öneririm. Site adını yazmayayım reklam olmasın isteyene özelden yazarım.
Size sormak istediklerim ise;
-Bu yemleri ve mamaları ayrı ayrı karma yaparakmı kullansam yoksa her yem tazelemede farklı marka yemimi vereyim. Yani vitakraft,versele laga,gold wings ve Quiki karıştırayımmı yoksa ayrı ayrımı versem.
-Birkaç farklı marka kuş maması aldım bunları karıştırıp vereceğim ancak ek olarak içine haşlanmış yumurta kabuğunu toz yapıp ekleyeyimmi ?
- Aldığım yemler bana göre güzel sizce düzgün yemlerden almışmıyım veya önerebileceğiniz başka yem varmı bi dahaki aldığımda ona göre sipariş veririm. Fotoğraftakilerin hepsine 57 tl ödedim. 51 tl tuttu ancak 6 tl kapıda ödeme yapınca ek tutar gerekiyormuş. O yüzden 57 tl tuttu. Aldığım yerdede 50 tl üzeri ücretsiz kargo vardı.

Hocam yemlerin hepsi kaliteli piyasanın kalbur üstü yemleri sitenin adını da merak ettim açıkcası müsait bi zamanda yazarsan sevinirim

Hocam yemlerin hepsi kaliteli piyasanın kalbur üstü yemleri sitenin adını da merak ettim açıkcası müsait bi zamanda yazarsan sevinirim
Aslında burdan yazmak istemiyordum ama alacak arkadaşlara yardımcı olmak veya fikir açısından yazayım sitenin adı Evcilal. İnşallah yardımcı olmuşumdur. Karıştırarakmı versem nası vereyim.

Başka fikri önerisi olan varmı ?

Güncel

Merhaba hepsi güzel yemler fakat neden çeşit çeşit yem aldın bir tane belirle kaliteli olanlardan sürekli aynı yemi ver yem değişiklikleri kuşlarda stres nedenidir. Bilgilerine

Tüm yemlerin içerikleri hemen hemen aynıdır boşa hepsini açıp hava almasını sağlama. Kuru mamaları karıştırabilirsin; Extradan içerisine haşlanmış ve fırınlamış zarı alınmış yumurta kabuğunu un kıvama getirip eklebilir, limon kabuğu- portakal kabuğu rendeleyip 1 gün kurutup ekleyebilir ve kalamar kemiğini öğütüp tozunu ekleyebilirsin. Çok büyük faydasını görürsün kış aylarında.
Markalar arasındaki yem geçişlerinde de yemin tam olarak bitmesini bekleme ani geçişler olmasın. Ani yem değişikliği kuşlarımızda ani ishal e sebep olabilir...

1 çift kuş için bu yemlerin hepsini karıştırarak vermek doğru olmaz. 1 çift kuşun bunları bitirmesi uzun zaman alacaktır, paketleri açılıp hava aldığı içinde bayatlayacaktır. En doğrusu son kullanma tarihlerine dikkat ederek paketleri tek tek açıp bitirmektir.

2018 tarihli yemler. Yem çeşidi olarak ne bilim çeşit çok olursa daya iyi olur diye düşünmüştüm. Şuanda dişim öldü 1 kuşum var ancak 3 tane daha alacağım 2 çift kuş ve 1 çift hint bülbülü olacak. Bundan sonrada hep aynı yemi alırım diye düşünmüştüm.
Merhaba hepsi güzel yemler fakat neden çeşit çeşit yem aldın bir tane belirle kaliteli olanlardan sürekli aynı yemi ver yem değişiklikleri kuşlarda stres nedenidir. Bilgilerine
Bilmem mesela ben balık beslerken genelde birkaç çeşit yem önerilir ve öneririz çünkü tad,aroma,kalite ve sağladığı yarar markadan markaya değişir diye. Bende böyle düşünerekden çeşitli yem aldım bundan sonra Quik,versele laga,vitakraft ve gold wings premium ile sürekli olarak beslersem sorun olmayacağını düşünüyorum. İnşallah sorun olmaz.

Geri