Karadeniz Pet

Kuşlarımının kafes içinde hızlı kanat çırpması hakk

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Arkadaşlar merhaba,özellikle erkek kuşum çifthane içinde resmen havada uçarmış gibi hızlı hızlı kanat çırpıp havalanmak istiyor,akşam kuşlar ışıktan ve tv den rahatsız olmasınlar diye üzerlerine hava alacakları şekilde örtü bıraktım bu defa Dişi kuşlarda yanı hareketi acaba nedendir?yorumlarınız lütfen

kuşları salmadığınız için yağlanmalarını engellemek için yapıyorlar spor gibi bir şey :) haftada 1 gün 5-10 dk salın kuşlar yağlanmasınlar.

Hımm ondan mı? Kardeş saol o zaman pazar günleri yapayım,peki yavrulama Döneminde aynı şeyi yapmaya gerek var mı?birde akşamları ışıklı ve TV'li ortamda kafes üzerine bir şey örtmeye gerek var mı?

bence pek gerekmez ortam sıcaksa onlar rahatsız olmazlar bende de aynı ortam var soğuk sessiz ortamdalar dı sıcak ama sesli ortama aldım :) birde aslında salmana fazla gerekmez onlar kafeste o hareketi yapınca saten yağları gidiyor yumurtlar ise dişi kuş salmayı bırak kuşları haftada 10 dk yada 15 günde 30 dk çıkartsan yeter :) ben öyle yapıyorum :)

Kardeş yorum için saol çifthane de şu an 2 Dişi 1 erkek var bakalım hangisiyle çiftleşecek,yeni attığım Dişi hastaydı Hamd olsun toparladı,ama şimdilik yuvaya girdiklerini görmedim ama geçen yuva içinde 1 dışkı gördüm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:16 -->-> Daha önceki mesaj 23:16 --

Kardeş yorumuna sağlık

Geri