petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşlarımının kafes içinde hızlı kanat çırpması hakk

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Cihan UYĞUR tarafından 27 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Arkadaşlar merhaba,özellikle erkek kuşum çifthane içinde resmen havada uçarmış gibi hızlı hızlı kanat çırpıp havalanmak istiyor,akşam kuşlar ışıktan ve tv den rahatsız olmasınlar diye üzerlerine hava alacakları şekilde örtü bıraktım bu defa Dişi kuşlarda yanı hareketi acaba nedendir?yorumlarınız lütfen

2. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kuşları salmadığınız için yağlanmalarını engellemek için yapıyorlar spor gibi bir şey :) haftada 1 gün 5-10 dk salın kuşlar yağlanmasınlar.

3. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Hımm ondan mı? Kardeş saol o zaman pazar günleri yapayım,peki yavrulama Döneminde aynı şeyi yapmaya gerek var mı?birde akşamları ışıklı ve TV'li ortamda kafes üzerine bir şey örtmeye gerek var mı?

4. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bence pek gerekmez ortam sıcaksa onlar rahatsız olmazlar bende de aynı ortam var soğuk sessiz ortamdalar dı sıcak ama sesli ortama aldım :) birde aslında salmana fazla gerekmez onlar kafeste o hareketi yapınca saten yağları gidiyor yumurtlar ise dişi kuş salmayı bırak kuşları haftada 10 dk yada 15 günde 30 dk çıkartsan yeter :) ben öyle yapıyorum :)

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
  6. Cihan UYĞUR

Beğenileri:
    16
    Kardeş yorum için saol çifthane de şu an 2 Dişi 1 erkek var bakalım hangisiyle çiftleşecek,yeni attığım Dişi hastaydı Hamd olsun toparladı,ama şimdilik yuvaya girdiklerini görmedim ama geçen yuva içinde 1 dışkı gördüm

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:16 -->-> Daha önceki mesaj 23:16 --

Kardeş yorumuna sağlık

Sayfayı Paylaş