Karadeniz Pet

Kuşlarımız kavga etti

• Konbuyu başlatan Hakan Uysal
  • Başlangıç tarihi
H

Hakan Uysal

Guest
Merhaba arkadaşlar dün 2 konu acmıstım bugün yavruluğun içinde ikisi kavga ettiler. Yumurtalar var bir tane de yavru var. Ama yumurtalar boş sanırım halen çıkmadılar. Bir yavru var.

Erkeğin ayağı kanamış hafif, dişinin ağzında çok çok azcık kan var. Bildiğiniz kavga ettiler. Normalde en ufak bir sese hemen dısarı cıkarlar korkarlardı, gelen çırpınmaya gittim yanlarına vurdum o kadar çıkmadılar yavruluktan. En son cıktılar işte belli kavga etmişler.
Neden olabilir?

Kıskançlık veya stresten olabilir. Bazı dişi kuşlar yumurtalarını erkekten kıskanabilir bu yüzden erkeğe saldırır.

Kıskançlık veya stresten olabilir. Bazı dişi kuşlar yumurtalarını erkekten kıskanabilir bu yüzden erkeğe saldırır.

Ne yapmamız gerek peki? Baya kavga ettiler hiç böyle birşey görmemiştim. 6 tane yumurta var, 5 tanesinde hala hareket yok. Büyük ihtimal onlar boş. 1 yavru var diğer yumurtalar hala çıkmadı. Yumurtaları alsak mı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:10 -->-> Daha önceki mesaj 11:09 --

Erkeği başka kafese alsak nasıl olur peki?

Hala ufak ufak dikleniyorlar birbirlerine. Anlamadım gitti. İlk yavru 21-22 Haziran'da cıkmıstı diğer 5 yumurtada hala bişi yok. Alalım mı diye düşünüyorum onları boşuna yatmasın, kavga etmesinler?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri