Karadeniz Pet

kuslarimiz ve muzik

Hakan Gungor

Meraklı Üye
Muzik canli ayirt etmiyor. Her canli muzige duyarli... Babam bir zaman ciftlik kurmustu, ineklerimiz muzik dinleyince daha cok sut verirdi. Muzik stresi aliyor bu bir gercek.Kuslarimiz da ister istemez strese giren hayvanlar... Onlara muzik dinletelim. Ama strese sokmayacak turden muzikler; mesela turku gibi, klasik muzik gibi... Bir kac parca benden nacizane...

https://www.youtube.com/watch?v=0qsFMA2MRSI

https://www.youtube.com/watch?v=Yvdq3l8jwxg&list=PLUqS-WnewnV1MFMLqcZEgXzkcMtqR2EDT&index=3

Kuşların yanına girince açıyorum Müzeyyen Senar Zeki Müren ben onlarla ilgileniyorum onlar müzik eşliğinde dansla :)

Hep merak ettiğim sorudur. Gerçekten faydalı mi arkadaşlar muhabbet kuslarimiza?

Ben bizim bademe(yavru dişi) türkü dinletiyorum, sazlı çalgılı hareketli sıkıntı olur mu ve ötmeye baslıyor türkü sırasında :D

En guzelini yapiyorsun Yusuf usta... Zeki Muren ve Muzeyyen Senar dan ustunu yoktur zaten Turkiye'de... Ben de amator olarak sanat muzigi ile ilgilendim. Bir ara korolarda bulunmuslugum var. Ben de sarki soyluyorum bazen evin icinde, kafalarini cevirip dinliyorlar :) Sevgiyi ilgiyi biliyor bu keratalar...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:47 -->-> Daha önceki mesaj 01:45 --

Hahahah zeki müren varsa rakı masasıda kurmak lazım güzel gidiyo :)

....

Bu sarkiyla kesin raki masasi kurulur kardes :) Ama kuslar uzak dursun :)

Son düzenleme:
En guzelini yapiyorsun Yusuf usta... Zeki Muren ve Muzeyyen Senar dan ustunu yoktur zaten Turkiye'de... Ben de amator olarak sanat muzigi ile ilgilendim. Bir ara korolarda bulunmuslugum var. Ben de sarki soyluyorum bazen evin icinde, kafalarini cevirip dinliyorlar :) Sevgiyi ilgiyi biliyor bu keratalar...

Arada bende söylüyorum ortaokulda korodaydım ama sigara ses tellerimi bozdu sanırım Patlatıyorum bi Benzemez kimse sana ya da akşam oldu hüzünlendim ben yine dişiler ve erkekler beraber yuvaya kaçıyor :)

Arada bende söylüyorum ortaokulda korodaydım ama sigara ses tellerimi bozdu sanırım Patlatıyorum bi Benzemez kimse sana ya da akşam oldu hüzünlendim ben yine dişiler ve erkekler beraber yuvaya kaçıyor :)

ustam onlar duygulanip ta yuvaya giriyorlardir... Benzemez kimse sana gibisi var mi yahu? Tas olsa dile gelir o sarkida. Bu arada Muzeyyen Senar'da cok sigara icermis vakt-i zamaninda. Engel degil yani :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:47 -->-> Daha önceki mesaj 01:45 --

Kuşlara canlı müzik yapan sahipleri olması ne güzel. Maşallah Allah muhabbetinizi artırsın

Bu sarkiyla kesin raki masasi kurulur kardes :) Ama kuslar uzak dursun :)

Hafta sonu bunun eşliğinde masayı kurucam. klarneti içiriyor vallahi resmen :)

....

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:35 -->-> Daha önceki mesaj 12:32 --

Ben çay ile sarhoş olanlardanım alkol kullanmadım hiç. :)

Evet bence müziğin olumlu etkisi var kuşlar adına

En demlisinden Çayın yeri başka tabi :)

....

Son düzenleme: