Karadeniz Pet

kuşlarımızı konuşturmadaki ilerleyiş??

• Konbuyu başlatan furkan yücel
  • Başlangıç tarihi
F

furkan yücel

Guest
Arkadaşlar bu soruyu doğru yolda olup olmadığımı öğrenmek için sizlere soruyorum.2.5 aylık bir dişi kuşum var maalesef petshop kurbanı oldum ve erkek diye dişi kuş sattı bana tabi bu durum çoğumuzun başına geliyor.Sonra alıştım ve durumu kabullendim ve konuşturma alıştırmalarına başladım yaklaşık 2 haftadır hergün cicikuş diyorum :) kuşlar konuşmaya başlamadan önce nasıl bir evreden geçiyorlar acaba doğru yoldamıyız ? :) beni dinliyor fakat şuana kadar cıbır cıbır sesleri çıkarmaya calısmasını hiç duymadım sadece düz ötüyor acaba ilerleyiş nasıl olucak ? biraz uzun oldu okuyanlara şimdiden teşekkür ederim .

bıcırırlar evet tekrar etmeye calısırlar ama dişi kusun konusması zordur

maalesef erkek diye dişi kuş satmış bana geri götürdüm değiştirmek istiyorum dedim bana binbir tane yalan söyledi yok efendim kuş iyi beslenememiş, ayakları kararmış ,tüyleri kabarmış gibi ve bunların hepsi 15 günde oluyor ayrıca kuşa gözüm gibi bakıyorum maması yemi vitaminleri eksik olmuyor .Bu şekilde alamam bu kusu değiştiremem gibi seyler söyledi bende lanet olsun dedim bu kus artık kaderimizde varmış dedim kabullendim durumu.Bi hevesle yavru erkek olsun konuşturayım diyosun alışsın diyosun işte çıkıyor %100 erkek diyor kuş dişi çıkıncada ballandıra ballandıra satttığı kusu 15 gün sonra kötülüyor neyse yapıcak bir şey yok allahından bulsun inşallah maalesef sesi çıkmayana iyi niyetli olana böyle muamele yapılıyor hayatta bağıran çağıran hep istediğini alıyor :(

maalesef erkek diye dişi kuş satmış bana geri götürdüm değiştirmek istiyorum dedim bana binbir tane yalan söyledi yok efendim kuş iyi beslenememiş, ayakları kararmış ,tüyleri kabarmış gibi ve bunların hepsi 15 günde oluyor ayrıca kuşa gözüm gibi bakıyorum maması yemi vitaminleri eksik olmuyor .Bu şekilde alamam bu kusu değiştiremem gibi seyler söyledi bende lanet olsun dedim bu kus artık kaderimizde varmış dedim kabullendim durumu.Bi hevesle yavru erkek olsun konuşturayım diyosun alışsın diyosun işte çıkıyor %100 erkek diyor kuş dişi çıkıncada ballandıra ballandıra satttığı kusu 15 gün sonra kötülüyor neyse yapıcak bir şey yok allahından bulsun inşallah maalesef sesi çıkmayana iyi niyetli olana böyle muamele yapılıyor hayatta bağıran çağıran hep istediğini alıyor :(

kardeş sen kuşu alıştır kendine büyünce al yanına yetişkin erkek yavrularını alırsın kendine alışturdıgın dişi kuştan daha çabuk yavru alırsın tabi seçim sana kalmış yada 5 tl farkla erkek kuşla degiştir.

40 tl ye yerli diye aldım 25 tl ye sattığı Pakistan cinsi ile bile kafa kafa ya değiştirmiyor 40 a sattığı kusu 15 tl ye alırım diyor kardeş :(

Sizin anlattiginiz su petshopcular varya gelcek bana kirin mirin yapcak o kusu alir bi tarafina monte etmezsem adam degilim forumda okuduma gore baya insanlari kazikliyolar yazik valla nediyim cocuklarin meraklarini kiriyolar ne hevesle gidiyolar

maalesef durum böyle ama kendileri kaybeder ben daha oranın kapısından geçmem kendi işleri bozulur yani başka bişey değil özür dileyip alttan alması gerektiği halde erkek yerine dişi sattığı için bide üste çıkıyo binbir tane yalan uydurup :(

pet shoplar yerine üreticilerle iletişime geçseydiniz hem daha sağlıklı ve kaliteli kuş alırdınız pet shopcular çoğunda hasta kuşlar vardır

bu forumda aradım fakat Kocaeli ve çevresinde satıcı bulamadım maalesef aslında bende üreticiden almak istiyordum ama denk gelmedi demekki bu kuşumunda hiç bi sıkıntısı yok cok yavru aldım tek sıkıntı dişi çıkması

Üzülerek söylüyorum dişi kuşu konuşturmanız imkansız gibi birşey. Ama kendinize alıştırırsanız erkeklerden daha sadık oluyorlar. Dişiler kendilerine dokunulmasına daha fazla toleranslı oluyorlar ama yavruykenden alıştırmanız gerekiyor.. Benim eş kuşlarımdan dişi olan beni hiç unutmadı saldığım zaman hemen omzuma gelir ama erkek olana elimi uzattığım zaman kaçıyor zamanında ikisiyle de canciğerdik :)

Eniştemin de dişi kuşu var.Üstüne düştü tam 8 kelime konuşuyor.Siz devam edin :)

inşallah konuşur benımkıde yaklaşık 2 haftadır sürekli cicikuş diyorum günde belkide 100 defa söylüyorumdur :) suana kadar pek cıkartcakmıs havası yok ama bakalım devam ediyoruz.Bu arada petshopun bir bahaneside neden erkek kus istiyorsun özellikle eger erkekler daha iyi olsaydı daha pahalı satardık diyor :(

Her gün mutlaka belirli bir saatte onunla 15-20 dakika kelimeyi tekrarlayın . Cicikuş ve Ciiiiiiiiiciiiiiiikuuuuşş gibi uzatarak da söyleyin aralarda hafif kısık ses tonuyla yüzüne bakarak ağız hareketlerinizi göstererek yapın ve bayanların ses tonuyla öğrenmeleri daha kolay oluyor . Alternatif yoksa siz devam edin :)

Geri