Karadeniz Pet

kuşlarımla ilgili bilgi almak istiyorum

• Konbuyu başlatan eray karakuş
  • Başlangıç tarihi
E

eray karakuş

Guest
kuşlarımla ilgili bilgi almak istiyorum sizce nasıllar kızışmışlarmı yoksa daha zamanı varmı kızışmamışlarsa nasıl birşeyler yapmam gerek kızışmaları için

2QlgqO.jpg

B9dMNG.jpg

Z1qDpz.jpg

Öncelikle maşaAllah diyelim.

Erkek olan mavi kuş kızışmış. Dişi olan kuş erkek kadar kızışmamış, biraz daha zamana ihtiyacı var .
Vitamin takviyesi, mama takviyesi yapabilirsiniz. Nijer tohumu (kızıştırıcı)verebilirsiniz.

Öncelikle maşaAllah diyelim.

Erkek olan mavi kuş kızışmış. Dişi olan kuş erkek kadar kızışmamış, biraz daha zamana ihtiyacı var .
Vitamin takviyesi, mama takviyesi yapabilirsiniz. Nijer tohumu (kızıştırıcı)verebilirsiniz.

vitamin takviyesi olan kuşçılarda satılan 5 tl lik suya 10 damla damlatılan vitamin kullanıyorum suan yem olarak quik kullanıyorum mama olarak bugun basladım vermeyee mamanın içindekiler mısır unu prinç unu etimek bebe biskuvisi irmik ceviz fındik az miktarda bal olarak karışım yaptım kuru mama buu ve kuşlara verirken havuc ve yumartanın sarısının tamamı beyazın yarısını katıyorum sizce mama düzgün olmuşmudur suan cok yemediler sabah koydum 1 kac kere basına geldi iki gagaladı ayrıldı yanından nirde nijer tohumunu nerden bula bilirim 2 yada 3 aktara sordum onlarda bulamadım yardımcı olursan memnun olurum şimdiden teşekkürlerr

KUŞLARIM HAKKINDAKİ İYİ DÜŞÜNCELERİN İÇİN DE AYRİYETTEN TEŞEKKÜR EDERİM SAOLASIN

Yapay vitamin yerine kuşları meyve sebzeye alıştırmalısınız. HErşeyi doğla yoladan almalılar. Bir de etimeğin kuşlara hiçbir faydası yok sadece kursak şişirir. Bebe bisküvisinin içinde de süt var ve kuşlara çok zararlı.

Son düzenleme:
Geri