Karadeniz Pet

Kuşlarımla ilgili bir kaç soru?

Duman38

Yeni Üye
1) Arkadaşlar erkek (tahmini 7-8 aylık) kuşumun yanına yaklaşık 20 gün önce dişi lutino aldım (kuşçunun söylediği 6-7 aylık olduğu- 2014 bileziği var yeşil) 1 gün petshopta aynı kafeste kaldılar kavga etmemişler. O şekilde aldım eve getirdim ama 20 gün geçmesine rağmen eş tutmadılar, erkek sürekli kur yapıyor kız hep sakin duruyor ara sıra bekleyip en sonunda gagasıyla erkeği uzaklaştırıyorlar. dışarı saldığımda ise kız hep sabit bir yere gidip duruyor erkek peşinde koşuyor. Arasıra gagalarına birleştiriyorlar ama kusma falan yok. Ne yapayım bunları eş tutarlar mı sizce?

2) Erkeğim 15-20 gündür tüyde ve ceresinin etrafı mavileşmeye başladı, tahmini ne kadar sürede tüy değişimi biter ve ceresi ne kadar sürede tam mavileşir?

3) Dişi bazen kanatlarını bu şekilde cobra gibi yapıyor sebebi nedir? bazen erkek yanına yanaşmaya çalıştığındada yapıyor?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
Erkek 8 aydan büyük, yaşına yakın gibi duruyor. Tüyden çıktığı gibi dişi ile anlaşırlarsa çiftleşebilir.
Dişi de iyi duruyor maşallah.. Bunun bir süresi yok. Anlaştıklarında eşleşirler. Yuvalık takılı dursun. Haftada 2-3 gün mama ve özellikle B vitaminin takviyesi yapın.

1:cevap yok levnt beye sorun
2:mavileşme 1ay civara yada 1,5 ay sürer sonra hala devam ederse yine bi msj atarsn
3:daha dişi çiftleşmeye hazır değil

Erkek 8 aydan büyük, yaşına yakın gibi duruyor. Tüyden çıktığı gibi dişi ile anlaşırlarsa çiftleşebilir.
Dişi de iyi duruyor maşallah.. Bunun bir süresi yok. Anlaştıklarında eşleşirler. Yuvalık takılı dursun. Haftada 2-3 gün mama ve özellikle B vitaminin takviyesi yapın.

3 günde bir havuç yumurta etimek karışımı mamayı sabah verip akşam alıyorum. Levent abi peki benim bu erkeğin cinsi ne?

Dişi kuşunuzun ceresini yakından çekebilirseniz daha iyi olabilir. Büyük ihtimalle dişi kızışmadığı için çiftleşmek istemiyor.

Dişi kızışmamış bana göre. Şimdi daha tecrübeli arkadaşlarda bir iki bişiler söyler. Dişi kızıştığında herşey rayına girer.

Masallah erkek tuyden cikinca eslesme olabilir..kuslariniz kizgin ve genc gorunuyor.Lutinoya gelince o kus bence daha ilk kizginlik evresinde yani maximum 7 aylik diyebilirim..Masallah lutino cok guzelmis.

Masallah erkek tuyden cikinca eslesme olabilir..kuslariniz kizgin ve genc gorunuyor.Lutinoya gelince o kus bence daha ilk kizginlik evresinde yani maximum 7 aylik diyebilirim..Masallah lutino cok guzelmis.

Eyvallah Serkan hocam yorumun için, Lutinonun 2 yeni fotoğrafını daha yükledim belki daha net anlaşılır böyle...

Bu arada hiç öpüşmüyorlar diye yorum yapmıştım, dün akşam sürekli gagalarını birleştiler hatta hiç yanaşmayan dişi ilk defa kendi erkeğin yanına giderek gagalarını birleştirdi. birbirlerini kaşıma falan yok ama bu bile beni bayaa mutlu etti. Artık eş olacaklarına dair umutlarım arttı :)

Youtube ye video eklemeyi becerebilsem video ekleyecem ama bir türlü beceremedim...

Geri